Mal 226 kg! V 40 rokoch sa rozhodol schudnúť. Keď uvidíte, ako vyzerá teraz, vyrazí vám to dych!

Mal 226 kg! V 40 rokoch sa rozhodol schudnúť. Keď uvidíte, ako vyzerá teraz, vyrazí vám to dych!

8 júna, 2022 0 Od Redakcia

Nadváha a obezita vás môžu stiahnuť do špirály, v ktorej sa môže zdať, že niet úniku. Depresia a negatívne nálady ešte viac uľahčujú hľadanie útechy v jedle, čo problém len zhoršuje. Obezita do takej miery, že bráni každodenným činnostiam a spoločenským kontaktom s blízkymi, je veľmi nepríjemný pocit, ale rovnako ťažké je vzdať sa starých návykov.

Keď mal Jared Mollenkopf 40 rokov, vážil 226 kg.

Bol nezdravý, nešťastný a jednoducho unavený z toho, ako existoval. Jeho výkonnosť v práci sa zhoršila a bol unavený z 8-hodinového sedenia pred počítačom. Musel si kupovať čoraz väčšie oblečenie, ktoré teraz patrilo do kategórie XXXL.

Jared si uvedomil, že potrebuje zmenu.

„Celý život som bol tučný. Každý deň som sa zobúdzal s väčšou váhou, ako som išiel spať deň predtým. Bol to fakt, ktorý som musel prijať.“ – Jared napísal vo svojom blogu. Aj keď vedel, že zdrojom jeho problémov je obezita, nezmenil sa. „Veľmi dlho som nemal vôľu zmeniť sa. Vedel som, že ak si sadnem a zjem škatuľu šišiek, budem ešte tučnejší, bude ma viac bolieť chrbát a bude sa mi ťažšie hýbať.“

Potom prišli Jaredove 40. narodeniny a niečo sa stalo. Rozhodol sa, že už toho bolo dosť! Začal cvičiť, správne sa stravovať a chudnúť.

Hlavným základom jeho úspechu bol špeciálny typ jogy, ktorý spája tradičnú jogu s rehabilitačnou gymnastikou. Táto forma cvičenia je šetrná ku kĺbom, ale zároveň pomáha chudnúť a budovať svaly. Hoci začiatky boli veľmi ťažké, Jared sa nikdy nenechal odradiť. Za 9 mesiacov schudol takmer 90 kg.

Vtedy sa stretol s majstrom jogy Josephom Falkinburgom. Keď mu Jared vysvetlil, že jedným z hlavných faktorov jeho premeny bola spomínaná joga, Joseph neveril vlastným ušiam. Jared zdokumentoval svoj vývojový proces na Josephovej webovej stránke a o 9 mesiacov neskôr ho požiadali, aby sa zúčastnil na natáčaní videa o joge. Jeho príbeh je inšpiráciou pre každého, kto bojuje s nadváhou.

Jared uzatvára svoje videá starodávnym čínskym príslovím: „Aj cesta dlhá tisíc míľ sa začína jedným krokom.“

Zdieľajte jeho inšpiratívny príbeh aj so svojimi priateľmi.