Učiteľ, ktorý nedostáva plat a je nútený stráviť noc v škole, zažil niečo, čo vôbec nečakal…

Učiteľ, ktorý nedostáva plat a je nútený stráviť noc v škole, zažil niečo, čo vôbec nečakal…

24 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Každý má svoju komunitnú rodinu. Keď sa narodíme, sme v kontakte len so svojou pokrvnou rodinou. A časom pribudnú rôzne komunity. Najprv je tu jasle alebo materská škola. A neskôr školy… Tieto miesta nás učia rovnako ako naši rodičia. A tu nehovoríme len o vzdelávaní, ktoré poskytujú učebné osnovy, ale aj o príprave na život.

S našimi učiteľmi môžeme nadviazať vzťah, ktorý je rovnako blízky, ako keby sme boli vo vzťahu rodič – dieťa. Ani život učiteľov však nie je jednoduchý. Majú pod svojimi krídlami veľa detí, zatiaľ čo ich vlastné životy môžu byť problematické. Tieto problémy však nemôžu ukázať svojim študentom. Ich úlohou je ísť príkladom a na fňukanie nie je priestor.

Tento článok je tiež o učiteľovi v Brazílii. Bruno Rafael Paiva je mimoriadne oddaný učiteľ, ktorého študenti zbožňujú. Škola, v ktorej Rafael učí, je v ťažkej situácii. Učitelia nedostali svoj dvojmesačný plat. V dôsledku toho prišiel učiteľ o svoj domov. Preto bol nútený tráviť noci v škole. Kým na to študenti neboli upozornení.Keď Rafael vošiel do triedy, žiaci mu povedali, že pre neho majú prekvapenie.

Potom mu dali prečítať list napísaný nezvyčajným spôsobom. Na konci listu prišiel čas, aby dostal malú darčekovú krabičku. Potom prišlo veľké prekvapenie. Študenti dali svoje vlastné peniaze. Chceli mu uľahčiť jeho ťažkú situáciu. Muž sa najprv neveriacky zmohol len na: „Ako ste to dokázali?“

Potom, po obrovskom šoku, začali mužovi z očí tiecť slzy. Plačúceho učiteľa sa jeho žiaci snažia s veľkou radosťou utešiť. Ukazuje to, že keď má niekto problémy, dokážeme držať spolu. A táto sila je mocnejšia než čokoľvek iné.

Podeľte sa o tento úžasný príbeh aj s ostatnými.