Ukrajinský pár sa zosobášil pod paľbou a niekoľko hodín po svadbe sa zapojil do boja na obranu krajiny…

Ukrajinský pár sa zosobášil pod paľbou a niekoľko hodín po svadbe sa zapojil do boja na obranu krajiny…

27 februára, 2022 0 Od Redakcia

Yaryna Arieva a Sviatoslav Fursin si za zvuku granátov a sirén uviazali uzol a potom sa vybrali do miestneho obranného centra, aby sa vyzbrojili a zapojili do boja proti ruskej invázii na Ukrajine.

Novomanželia Yaryna Arieva a Sviatoslav Fursin sa zapojili do boja za svoju krajinu…

Ukrajinský pár, ktorý sa zosobášil za zvuku bômb dopadajúcich na ich krajinu, sa niekoľko hodín po uzavretí manželského zväzku chopil zbraní a zapojil sa do boja. Yaryna Arieva a Sviatoslav Fursin rýchlo dokončili svoj sobáš za húkania sirén v diaľke pred tým, ako sa vydali do miestneho centra územnej obrany, aby pomohli úsiliu v boji proti ruskej invázii.

Vášnivý pár bol zachytený pri tradičnom svadobnom obrade, keď nevesta mala na hlave krásnu kvetinovú čelenku a šperky.

Ďalšia snímka však bola v ostrom kontraste, keďže pár sa pri objatí vedľa seba oháňal zbraňami.  Fotografie zdieľané na Twitteri nazbierali takmer 10 000 lajkov, keďže mnohí chválili ich odvahu a odsudzovali vojnu. Jeden z nich napísal: „Modlitby, aby sa mohli vrátiť domov bez zranení a v budúcnosti povedať svojim deťom, že bojovali za svoju krajinu. Odvážni ľudia.“

Ďalší uviedol: „V tomto prípade sa jedná o bojovníkov za slobodu a bezpečnosť: „Pár, ktorý spolu zabíja, zostane spolu.“

Ukrajinský prezident Zelenskyj predtým vyzval všetkých, ktorí sú schopní bojovať, aby zostali a chránili slobodu ukrajinského ľudu.

Statočný pár bol ocenený za svoje úsilie chrániť ukrajinskú slobodu. Vodca nariadil, aby všetci muži vo veku 18 – 60 rokov zostali vzadu, aby čelili ruskej invázii, ale mnohí sa pridali k tisícom žien a detí, ktoré sa pokúšali utiecť. Objavili sa scény z preplnených vlakov, ktoré sa pokúšali opustiť krajinu, pričom policajti strieľali zo zbraní, aby zvládli davy.

Prezident Zelenskyj však zostal vzdorovitý a odmietol opustiť Kyjev napriek tomu, že tvrdil, že je ruským nepriateľským cieľom „číslo jeden“.

Počet mŕtvych na Ukrajine pri ruskej invázii vyvolal krviprelievanie. Nevyprovokovaná invázia ruských síl na príkaz prezidenta Vladimira Putina na susednú Ukrajinu vyvolala krviprelievanie a chaos. Keďže Putinove jednotky ostreľujú mestá po celej Ukrajine a armáda krajiny sľubuje, že bude bojovať na život a na smrť, aby ubránila svoju krajinu, pozorovatelia sa obávajú, že počet obetí bude obrovský.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj zatiaľ potvrdil, že v prvý deň ruskej invázie bolo v krajine zabitých 137 civilistov a príslušníkov armády. V príhovore k svojmu ľudu pán Zelenskyj prezradil, že ďalších 316 osôb bolo v bojoch zranených.

Počet obetí sa bude zvyšovať, keďže v noci na 25. februára námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maliar vyhlásila, že počas prvých dvoch dní hlbokej invázie zahynulo takmer 3 000 ruských vojakov V príspevku na Facebooku napísala, že „vojská inváznej krajiny utrpeli (približne) k piatku o 15.00 hod. tieto straty“, a potom pokračovala zoznamom „až 80 tankov; 516 obrnených bojových vozidiel rôznych typov; 10 lietadiel; 7 vrtuľníkov a 2 800 špeciálnych pracovníkov“, ktoré podľa nej Rusko utrpelo.

Medzitým oficiálna stránka ministerstva obrany Ukrajiny na Twitteri vo svojom tweete tvrdila, že „počet strát zo strany okupačných síl Ruskej federácie je dnes viac ako tisíc“.

Tieto tvrdenia zatiaľ neboli nezávisle overené.

Vodca za posledné dva dni zverejnil niekoľko televíznych odkazov, v ktorých sa obáva o bezpečnosť svojej rodiny, ale trvá na tom, že zostane v hlavnom meste. Dokonca údajne odmietol ponuku amerického prezidenta Joea Bidena na jeho bezpečnú evakuáciu z Ukrajiny.

Modlíme sa za ich životy…