Unikátne video, ktoré ukazuje vnútro dravej ryby. Ako je to možné? Žralok sa jednoducho rozhodol, že si pochutná na fotoaparáte.

Unikátne video, ktoré ukazuje vnútro dravej ryby. Ako je to možné? Žralok sa jednoducho rozhodol, že si pochutná na fotoaparáte.

23 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Ak vás niekedy zaujímalo, aké to je ocitnúť sa v tlame krvilačného žraloka, teraz to môžete zistiť. Na internete bolo zverejnené unikátne video, ktoré ukazuje vnútro tejto dravej ryby. Ako je to možné? Žralok sa jednoducho rozhodol, že si pochutná na chutnom fotoaparáte.

Žralok tigrovaný, ktorý najčastejšie útočí na ľudí

Žraloky tigrie sa vo všeobecnosti nedajú ľahko spozorovať fotoaparátom alebo kamerou, pretože sú veľmi nebezpečné. Je to druh žraloka, ktorý má na svedomí najviac zaznamenaných útokov na ľudí, hneď po svojom bratrancovi, veľkom bielom žralokovi. Vďaka širokým čeľustiam a silným zubom dokážu bez námahy rozrezať pancier dospelej korytnačky.

Filmár Da Kid, ktorý chcel toto impozantné zviera nafilmovať vo Fuvahmulah mal skvelý nápad, ako zachytiť žraloka na kameru. Uložil ho na dno oceánu a trpezlivo čakal, ako sa situácia vyvinie. Účinok prekonal jeho očakávania.

Žralok mal kameru na občerstvenie

V jednom momente k zariadeniu priplával zvedavý žralok a jednoducho ho zjedol. Zrejme sa mu kamera veľmi nepáčila a po chvíli ju vypľul. Kamera našťastie prežila a poskytla fascinujúci pohľad do dravcových úst. Da Kid sa o zábery podelil na sociálnych sieťach.

Video si môžete pozrieť v priloženom videu:

https://www.instagram.com/reel/Ccnf4L0opDu/?utm_source=ig_web_copy_link

Na videu sú jasne vidieť žiabre a zuby žraloka. Tých pár sekúnd v jeho útrobách je neopísateľný zážitok. Zábery ocenili aj používatelia internetu, ktorí pod príspevkom tvorcu na Instagrame zanechali v priebehu niekoľkých dní niekoľko tisíc „lajkov“.

V rozhovore pre The Independent 29-ročný mladík priznal, že chce zmeniť často negatívne vnímanie týchto predátorov. „Keď žraloky uhryznú človeka, nie je to preto, že by nás chceli zjesť, ale preto, že niekoho vidia a sú zvedavé. Žraloky som začal natáčať, pretože, žiaľ, veľmi rýchlo vymierajú, čo je pre oceán veľké nešťastie,“ vysvetlil.

Ak sa Vám tento príspevok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.