Urobila niečo neodpustiteľné, ale súd ju nezavrel!

Urobila niečo neodpustiteľné, ale súd ju nezavrel!

9 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Matka, ktorá surovo zbila svoju 8-mesačnú dcéru kuchynským náradím, bola oslobodená. 26-ročná žena priznala svoju vinu.

Za takýto trestný čin môže byť osoba odsúdená až na 13 rokov väzenia. Vinná matka nestrávila za mrežami ani deň. Namiesto toho dostala pokutu a bola odsúdená na 2 roky podmienečne. Súd uviedol, že ak sa v nasledujúcich dvoch rokoch nedopustí podobného trestného činu, nebude musieť ísť do väzenia. Aj tak by to bolo 10 mesiacov.

Matka policajtom klamala, že dieťa spadlo na ihrisku. Lekári ho vyšetrili, ale bolo im jasné, že bol zasiahnutý najmenej 8-krát. Prejavilo sa to modrinami na čele, tvári, ušiach, krku a ramenách. Nakoniec priznala svoju vinu.

„Každý útok na také malé dieťa môže byť obzvlášť nebezpečný pre jeho zdravie a dokonca aj život. Pani Normanová sa dopustila hrubého pochybenia, ale v tomto prípade venujem osobitnú pozornosť stanovisku pediatra, že kosti dieťaťa neboli poškodené. Inými slovami, nedošlo k žiadnemu trvalému poškodeniu. “ – uviedol sudca.

Otec dievčaťa, Shane, sa s touto situáciou nedokáže zmieriť. Tvrdí, že to nie je prijateľný trest.

„Som nahnevaný. Na to, čo sa stalo, neexistujú slová. Kde je spravodlivosť?“

Je to legitímna otázka. Každý, kto dokáže poraziť také nevinné dieťa, potrebuje odbornú pomoc a nie voľne pobehovať na kauciu.

S otcom dieťaťa plne súhlasíme.