V 12. týždni tehotenstva sa na ultrazvukovom vyšetrení objavila čierna škvrna. Lekár sa ani neodvážil určiť diagnózu…

V 12. týždni tehotenstva sa na ultrazvukovom vyšetrení objavila čierna škvrna. Lekár sa ani neodvážil určiť diagnózu…

25 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Tehotenský ultrazvuk je pre každú matku veľkým zážitkom. Môže vás zbaviť mnohých obáv. Táto žena však netušila, že s jej nenarodeným dieťaťom nie je niečo v poriadku. Ultrazvukové vyšetrenie však odhalilo, že s jej tehotenstvom je vážny problém. Ultrazvukové vyšetrenie ukázalo čiernu škvrnu.

Každá matka sa teší na svoje dieťa. Dnešné moderné ultrazvukové skenery umožňujú posúdiť stav plodu, ale zároveň dávajú rodičom možnosť vidieť tvár dieťaťa. Zaujímavé je, že niekedy môžete dokonca vidieť, ako si dieťa priloží prst k ústam alebo zívne. Hlavným cieľom 12-týždňového vyšetrenia je posúdiť riziko špecifických genetických ochorení plodu.

Jedna mamička sa o svoj príbeh podelila na Instagrame. Opísala dramatickú situáciu, ktorej čelila. 23. jún 2021 – deň, ktorý navždy zmenil jej život. Počas ultrazvukového vyšetrenia po 12. týždni tehotenstva uvidela na obrazovke ultrazvukového prístroja veľkú čiernu škvrnu.

Čo je to čierny kruh? Spýtala sa lekára s obavami.

Lekár jej najprv vysvetlil, že ide o synov močový mechúr. Matka si hneď všimla, že je veľmi veľký, a tak požiadala lekára o vysvetlenie. Lekárova diagnóza bola šokujúca.

Zablokovanie dolných močových ciest

Dieťa trpelo obštrukciou dolných močových ciest. Matka podstúpila sériu testov, aby sa zistila príčina tohto stavu. Medzitým boli všetky výsledky normálne. Lekári vystrašenej matke vysvetlili, že jediný spôsob, ako zachrániť život nenarodeného dieťaťa, je operácia. V dôsledku toho žena podstúpila amnioinfúziu, t. j. infúziu fyziologického roztoku a roztoku glukózy do plodovej vody. Vyrovnanie plodovej vody zlepšuje funkčný komfort ohrozeného plodu.

„Moje jazvy po infúzii plodovej vody mi budú navždy pripomínať, že som zachránila život svojho dieťaťa a po týchto skúsenostiach dokážem zdolať čokoľvek!“

https://www.instagram.com/reel/ClF-bzksIIX/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0104ff90-da9b-46b2-81e7-83fd5cbe5aa2

Na tretí deň po narodení lekári zaviedli do môjho chlapčeka katéter na dialýzu. Chlapec ho používa dodnes, pretože jeho obličky stále nefungujú správne. Bohužiaľ, dieťa stále čaká na transplantáciu. Keď držím Josiaha v náručí a vidím, ako sa mu darí, som za to všetko vďačná. Možno som mala veľa starostí a obáv, ale JEDINÉ, o čom som nikdy nepochybovala, bolo, že Josiah to zvládne!

Dieťa má už viac ako jeden rok. Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.