„V deň, keď som dala život svojmu dieťaťu, mi povedali, že o ten svoj prichádzam“…

„V deň, keď som dala život svojmu dieťaťu, mi povedali, že o ten svoj prichádzam“…

14 októbra, 2022 0 Od Redakcia

V deň, keď 37-ročná Karyn porodila svoje dievčatko – predčasne, v 29. týždni, sa dozvedela najhoršiu správu vo svojom živote: mala rakovinu prsníka v 4. štádiu. Od tej chvíle musela slobodná matka zatínať zuby a starať sa o svoje dieťa, zatiaľ čo bojovala nerovný boj o svoj život.

„Strašne ma bolelo celé telo a nohy som mala také opuchnuté, že som nemohla chodiť. Bola som v 29. týždni tehotenstva a myslela som si, že musím ísť do nemocnice, aby som zistila, čo sa deje,“ spomína Karyn. „Urobili mi vyšetrenie a prišli mi povedať, že musím podstúpiť urgentný cisársky rez, inak sme ja a moje dieťa v nebezpečenstve,“ povedla. „Mala som príliš opuchnutú pečeň a moja placenta nevyživovala správne plod.“

A tak sa 7. mája narodila jej jediná dcéra. Počas operácie anestéziológ povedal Karyn, aby sa sústredila na to, ako sa chce cítiť, aby zabudla na bolesť.

„Sústredila som sa na lásku a vďačnosť,“ hovorí Karyn.

Pôrod prebehol dobre, ale náhla operácia nebola to najhoršie, čo v ten deň šťastná matka prežila. Nanešťastie, testy ukázali, že má rakovinu prsníka v 4. štádiu s metastázami v iných častiach tela.

„Bola som v šoku,“ spomína. „V deň, keď som dala život svojmu dieťaťu, mi povedali, že o ten svoj prichádzam, že mi zostávajú tri týždne.“ Päť dní po pôrode nechali Karyn držať dcéru v náručí, na holej koži. Pozrela sa na ňu a povedala: „Nikam nejdem, zostanem tu s tebou.“ V dobrom aj v zlom, za zákonného zástupcu dieťaťa určila svoju sestru pre prípad, že by „odišla“.

Tri kritické týždne bola Karyn nažive a pripravená vrátiť sa domov so svojím dieťaťom. Vedela, že ak má mať nejakú šancu na uzdravenie, musí byť v známom prostredí. Vrátila sa teda domov a začala sa starať o svoje dieťa. Matka sa napriek veľkým nárokom spojených s dieťaťom a ťažkým liekom, ktoré užívala, snažila zo všetkých síl.

Naďalej sa starala o svoje dieťa aj keď chodila z domu do nemocnice na chemoterapiu, čo by bolo pre každého úplne vyčerpávajúce.

Napriek všetkým ťažkostiam sa Karyn 3. augusta, tesne pred svojimi narodeninami, dozvedela prvé dobré správy. Jej onkológ jej oznámil, že jej zdravotný stav sa stále zlepšuje a nádor na prsníku takmer zmizol. Vysvetlili jej, že ešte nie je mimo nebezpečenstva, ale jej šance na vyliečenie sa výrazne zvýšili.

„Cesta za posledné tri mesiace bola hektická a desivá, ale zároveň krásna,“ napísala Karyn na Facebooku. „Ešte stále musím prekonať veľa prekážok, ale moje telo si zatiaľ počína úžasne. Chcem len, aby moja dcéra vedela, že som bojovala o svoj život a bola na mňa hrdá.“

Zdieľajte jej úžasný príbeh aj s ostatnými ❤️. My jej prajeme veľa zdravia a veľa krásnych chvíľ s jej dcérkou.