Varovanie mladej mamičky: Dieťa mi takmer zomrelo od bozku!

Varovanie mladej mamičky: Dieťa mi takmer zomrelo od bozku!

18 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Istá mamička považovala za svoju povinnosť upozorniť svet, prečo by nikto nemal bozkávať jej novorodenca. Claire Hendersonová zverejnila šokujúce fotografie na Facebooku, o ktorých okrem iných informoval aj BuzzFeed. Dievčatko Brooke, ktoré má len jeden mesiac, privítala návšteva bozkom. Dievčatko bolo v ohrození života, pretože milý návštevník ju nakazil vírusom herpesu.

Keďže herpes sa ľahko šíri z jedného človeka na druhého, stačil jeden bozk, aby sa vírusom nakazila. Najhoršie na celom príbehu je, že na perách návštevníka neboli žiadne známky herpesu, ale počas bozku sa dievčatko nakazilo slinami. Matka si uvedomila nebezpečenstvo, keď sa jedného dňa počas dojčenia na ústach Brooke objavila hnisavá vyrážka.

Okamžite ju vzala do nemocnice, pretože si spomenula na predchádzajúci príspevok kamarátky na Facebooku, že takéto príznaky sú pre deti veľmi nebezpečné. Dievčatko malo hrdlo a ústa pokryté vredmi a keďže sa infekcia v tomto veku šíri veľmi rýchlo, lekári jej okamžite vyšetrili mozog a pečeň.

Dr. Bonnie Maldonadová, infektologička, ktorá vyučuje na Standfordskej univerzite, tieto skutočnosti potvrdila. Podľa nej je Brookein prípad veľmi zriedkavý, ale stále ide o jednu z najnebezpečnejších infekcií, ktorá vedie k neurologickému poškodeniu a dokonca k smrti. Mnohé deti sú imúnne, pretože zdedili protilátky od matky, ale existujú prípady, keď vírus môže spôsobiť infekciu aj počas pôrodu.

Dieťa sa liečilo 5 dní a teraz sa mu darí dobre. Matka zverejnila svoj príbeh, aby varovala všetky rodiny s malými deťmi. Tento príspevok zdieľalo už 35 000 ľudí. Lekári tvrdia, že počas prvého mesiaca by nikto nemal bozkávať novorodenca, aby sa predišlo nebezpečenstvu pre deti.

Zdieľajte tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou aj Vy.