Riaditeľ pohrebnej služby prezradil, ako telo Alžbety II. zostane v perfektnom stave mnoho dní…

Riaditeľ pohrebnej služby prezradil, ako telo Alžbety II. zostane v perfektnom stave mnoho dní…

20 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Nosiči rakvy z The Queen’s Company, 1st Battalion Grenadier Guards nesú rakvu kráľovnej Alžbety II. okolo britskej kráľovnej Camilly, kráľovnej konzorcia, britskej Catherine, princeznej z Walesu, britskej Sophie, grófky z Wessexu, Meghan, Vojvodkyne zo Sussexu, britského princa Edwarda, vojvoda z Kentu a britského princa Richarda, vojvoda z Gloucesteru, prichádzajú do Westminster Hall vo Westminsterskom paláci v Londýne 14. septembra 2022, kde rakva ležala.

Kráľovná Alžbeta II. bola od stredy až do niekoľkých hodín pred pondelkovým pohrebom vo Westminster Hall vo Westminsterskom paláci, kde sa očakávalo, že sa okolo jej rakvy budú tvoriť obrovské rady, aby jej vzdali úctu. Vďaka  balzamovacím technikám mohlo kráľovnino telo vydržať na pohrebe až desať dní. Olovená rakva udrží telo v pôvodnom stave až jeden rok.

Ako prežije telo Alžbety II. neustály prevoz a dni v rakve? Je kráľovná vôbec v rakve? Na tieto a podobné otázky odpovedal hrobár na TikToku, informuje Mirror.

Z videa vyplýva, že zosnulá panovníčka bude uložená do olovenej rakvy, pretože tradícia siaha stovky rokov do minulosti. Tým sa zabezpečí, že telo zostane neporušené oveľa dlhšie. Keďže sa olovo nerozkladá, vďaka neprítomnosti vzduchu si telo zachová pôvodný stav až jeden rok. Olovená rakva Alžbety II. bola vyrobená pred takmer tridsiatimi rokmi.

Riaditeľ pohrebnej služby tvrdí, že kráľovská rodina pravdepodobne na obrade a prípravách nešetrila. Je takmer isté, že telo panovníčky, ktorá zomrela vo veku 96 rokov, bolo zverené najlepším balzamovačom na svete. Tento postup zahŕňa injekčné podanie látok, ktoré odďaľujú začiatok rozkladu tela. Dodáva, že existujú všetky dôvody domnievať sa, že proces balzamovania, ktorý trval niekoľko hodín, sa začal veľmi krátko po kráľovninej smrti.

Alžbeta II. sa tak dostala do takmer dokonalého stavu. Táto metóda teraz umožňuje, aby pozostatky zosnulých prežili v márnici až desať dní bez akéhokoľvek poškodenia. Otec Alžbety II., Juraj VI., bol pochovaný v roku 1952 po podobnom procese balzamovania. Naproti tomu kráľovná Viktória, ktorá zomrela v roku 1901, tento zákrok odmietla. Pohrebníci panovníka preto do rakvy nasypali uhlie, ktoré absorbovalo rozkladné produkty a neutralizovalo nepríjemné pachy.

Zdieľajte tento zaujímavý článok aj so svojimi známymi.