Vnučka zachytila posledné momenty 60-ročného, milostného príbehu starých rodičov: „Spoločný život plný lásky“…

Vnučka zachytila posledné momenty 60-ročného, milostného príbehu starých rodičov: „Spoločný život plný lásky“…

7 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Často sú to mladí a krásni, ktorí zobrazujú milostné príbehy, či už je to na veľkej obrazovke, na stránkach romantického románu alebo online, kde sa môžeme všetci zapodievať najnovšími zápasmi celebrít. Ale jeden starší pár sa stal inšpiráciou pre ženu, aby ukázala skutočný význam lásky a romantiky.

Emily Hime rozprávala o niekoľkých posledných mesiacoch života svojej starej mamy, ktoré boli srdcervúce obdobie, ale aj obdobie, keď povedala, že je „požehnaná, že môže byť svedkom niečoho krásneho“ – bezpodmienečnej lásky medzi jej starými rodičmi.

Emily povedala Love What Matters, že jej rodina vždy dráždila jej starého otca, že nikdy neprežije bez starej mamy, keďže ona pre neho robila všetko, no v posledných mesiacoch jej života sa úlohy obrátili.

„Vďaka tomu som si uvedomila, že najromantickejší milostný príbeh nie je Rómeo a Júlia… Ale sú to stará mama a starý otec, ktorí spolu zostarli.“„Je to dedko, ktorý stojí po boku starej mamy počas najťažšieho obdobia jej života. Učí sa pripravovať jedlo, prať a variť pre ňu, keď absolvovala 6 cyklov chemoterapie.“

„Je to dedko, ktorý ju drží za ruku, chodí na každú návštevu lekára a nevychádza z domu, pokiaľ ho niekto nenahradí, pretože nechcel, aby sedela sama, čo i len na pár minút.“Emily povedala, že personál v nemocnici neustále komentoval jeho oddanosť  ku nej a to, ako ich všetci spolu radi sledovali.

Zostal po boku svojej manželky každý deň, keď bola v nemocnici a potom, keď zostala v hospici. Pri každej príležitosti ju držal za ruku a pobozkal ju na čelo, čím naplno využil každú chvíľu, ktorú spolu zanechali, spomína Emily. Milujúca vnučka si všimla, ako sa oči jej starého otca naplnili slzami zakaždým, keď si pomyslel, že jeho manželka je nesvoja alebo že ju niečo bolí.

Jej babička tiež utrpela niekoľko mozgových príhod a jej telo ochablo, a napriek tomu jej každý deň hovoril, aká je krásna. „Dobrú noc zlatko“
„Mali takú večnú lásku, lásku, po ktorej všetci túžime. Budúci mesiac by oslavili 60 rokov manželstva, no 60 rokov by stále nestačilo,“ napísala Emily.

„Ach, si taká vzácna, dobrú noc, zlatko,“ sú posledné slová, ktoré jej povedal.“

Emily povedala, že jej starí rodičia sa zoznámili v cyklistickom klube v Anglicku vo veku 20 rokov, ale počas tohto obdobia sa zúčastnili „najvýznamnejších spoločných pretekov“. „Vyhrali najväčšie preteky zo všetkých, život plný lásky spolu. A aké to bolo požehnanie sledovať tento krásny milostný príbeh a zachytiť jeden z ich posledných vzácnych spoločných chvíľ.“

Sme tak radi, že Emily zdieľala tento krásny príbeh, ktorý nám ukazuje, aký je skutočný význam lásky. Prosím, zdieľajte to aj ďalej aby sme si to všetci uvedomili.