Volanie rodičom: Toto by si mal prečítať každý!

Volanie rodičom: Toto by si mal prečítať každý!

28 januára, 2023 0 Od Redakcia

Na svete niet väčšej lásky, ako je láska, ktorú rodič cíti k svojmu dieťaťu. Mnohokrát na to ako deti – mladí alebo starí – zabúdame. Nemôžeme sa dočkať, až roztiahneme krídla, aby sme vyleteli z materského hniezda a spoznali svet. Tešíme sa, že vyrastieme a vezmeme život do vlastných rúk, a pritom niekde na ceste zabúdame, kto nám tento život dal a kto bol viac či menej zbavený vlastných potrieb a radostí, aby nás vychoval.

Život sa vždy točí v kruhu, a tak pochopíme obavy rodičov o svoje dieťa len vtedy, keď budeme mať vlastné. Dovtedy by však bolo dobré ukázať, ako veľmi nám záleží na ľuďoch, ktorí nás vychovali. Najmä keď konečne príde ten deň, na ktorý sme čakali a my odchádzame z domu študovať alebo pracovať.

Nemusíme robiť veľa. Stačí, ak občas zdvihneme mobil, ktorý aj tak celý deň držíme v rukách, a vytočíme nie číslo priateľa alebo partnera, ale číslo mamy alebo otca. Toto gesto je viac než dostatočné a poteší nielen našich rodičov, ale aj nás. Na svete niet ľudí, ktorí by nás milovali viac ako naši rodičia. Nemusia byť vždy najlepšími poradcami, pretože sa narodili v iných časoch.

Možno sa nikdy nezhodneme na rôznych otázkach, ktoré sa dostanú na stôl. Môžeme sa dokonca o všetkom hádať, ale komunikácia s nimi nám môže len prospieť. Nakoniec sa na nich budeme obracať vždy, keď nám bude v živote ťažko a keď budeme potrebovať zmysluplnú pomoc. Aké máme šťastie, že máme rodičov, s ktorými sa môžeme porozprávať a požiadať ich o pomoc.

Že na nás vždy čaká domov s našimi najvzácnejšími ľuďmi, do ktorého sa môžeme vrátiť, kedykoľvek si to budeme priať. Ale prečo by sme si ich mali pripomínať len v ťažkých časoch? Aj v našich najlepších dňoch nás nič nestojí, keď im zavoláme a podelíme sa s nimi o naše radosti a novinky. Je to najcennejší dar, ktorý im môžeme dať a možno jediná vec, ktorú od nás naozaj chcú. Ukázať im, že na nich myslíme, že chceme, aby boli súčasťou nášho nového života mimo nich, že ich máme radi a ďakujeme im za všetko, čo pre nás urobili.

A pretože všetko v živote je karma, ak chceme, aby nás naše deti, keď raz vyrastú, mali vo svojom živote, urobíme dobre, ak to isté urobíme aj s vlastnými rodičmi. Pretože, ako správne hovorí jedno príslovie, „karma je zdarma“ a nech urobíme čokoľvek, jedného dňa sa s tým stretneme.

Zdieľajte tento článok so všetkými priateľmi, ak súhlasíte.