Všetky drobné dala bezdomovcovi, ale až potom si uvedomila, že jej v kabelke niečo chýba…

Všetky drobné dala bezdomovcovi, ale až potom si uvedomila, že jej v kabelke niečo chýba…

7 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Sarah Darlingová sa v ten deň vracala domov z práce po svojej obvyklej trase, keď zbadala bezdomovca, známeho podľa tváre, sedieť pri schodoch. Podišla k nemu, vysypala mu z kabelky všetky drobné do pohára a usmiala sa, keď prechádzala okolo Billyho. Až keď prišla domov, uvedomila si, že urobila strašnú chybu!

Sarah si ľahkovážne vložila zásnubný prsteň do kabelky, na čo neskôr zabudla. Presne v tej časti, ktorú vyklopila Billymu. Znepokojená sa vrátila na miesto, kde sedel, ale bol preč… Všimol si prsteň a vzal ho na ocenenie. Nemohol uveriť vlastným ušiam, keď mu klenotník povedal, že prsteň je pravý diamant a on zaň na mieste zaplatí 4 000 dolárov.

Billy nevedel, čo má robiť. Mohol sa riadiť srdcom alebo hlavou. So štyrmi tisíckami dolárov by mohol začať nový život a kto vie, kedy sa mu v živote naskytne ďalšia takáto príležitosť… Stál ochromený niekoľko minút, kým sa rozlúčil so zlatníkom a vyšiel z obchodu. A s prsteňom. Aj keď bol v pokušení, nedokázal to urobiť, pretože v duchu videl Sárinu milú, usmievavú tvár.

A ona sa nevzdávala. Ešte stále zúfala sa vrátila na miesto, kde bezdomovec zvyčajne sedával a akoby zázrakom… opäť tam bol. Nervózne k nemu pristúpila a spýtala sa ho či si ju pamätá. Billy Ray povedal, že áno. Potom vytiahol z tašky prsteň a podal jej ho. Sarah neverila vlastným očiam. Ako sa mohlo toľko ľudskosti dostať do niekoho, kto nemal takmer nič a potreboval peniaze oveľa viac ako ona.

Ona a jej budúci manžel boli takí vďační, že založili online finančnú zbierku, aby pomohli Billymu postaviť sa na nohy. Odvtedy sa o tejto udalosti dozvedelo mnoho ľudí a zasiahla každého, kto sa o nej dozvedel! Čoskoro sa podarilo vyzbierať takmer 200 000 dolárov, aby sa Billymu Rayovi pomohlo začať nový život. Po vystúpení v televízii sa s mužom skontaktovali jeho príbuzní, ktorí si mysleli, že je od roku 1990 mŕtvy. Ten muž o sebe povedal, že hoci nie je anjel, nie je ani diabol.

„Veľmi pekne ďakujem ľuďom, ktorí mi pomohli zmeniť môj život. To, čo sa mi stalo, je americký sen,“ dodal.

Samozrejme, vyžadovalo si to od neho aj zachovanie integrity tvárou v tvár nepriazni osudu! Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.