„Všetky ich počujem vo svojej hlave“: Tragický príbeh ženy s 92 rôznymi osobnosťami…

„Všetky ich počujem vo svojej hlave“: Tragický príbeh ženy s 92 rôznymi osobnosťami…

4 júna, 2022 0 Od Redakcia

Toto je príbeh Truddi Chaseovej. Táto žena sa narodila zdravá. Potvrdzujú to aj lekári. Keď mala dva roky, znásilnil ju nevlastný otec. Vtedy sa to všetko začalo. Bolo to jej osobné utrpenie. Trvalo to približne štrnásť rokov. Teda až do veku šestnásť rokov. Teda keď sa jej podarilo ujsť.

Skutočný príbeh: „rozdelila“ si mozog

Aby sa dokázala vyrovnať s obrovskou bolesťou a všetkým, čo prežívala, Truddi si „rozdelila“ mozog na mnoho rôznych osobností. Ich počet časom narastal. Podľa psychiatrov, ktorí ju sledovali väčšinu jej života (zomrela ako 74-ročná v marci 2010), sa v mozgu Chaseovej vyvinulo 92 rôznych osobností.

Tie sa prostredníctvom nej objavovali pravidelne. Toto číslo je síce neuveriteľné, ale absolútne pravdivé. Je to zdokumentované vedeckými dôkazmi v oficiálnych dokumentoch. Ako sa priznala v niektorých televíznych rozhovoroch a tiež vo svojej slávnej autobiografii, mala obrovské problémy sústrediť sa na hrozné zážitky, ktoré jej zničili život.

Nebola schopná o nich hovoriť, ani si uvedomiť, že sú príčinou jej psychickej nestability.

Vďaka dlhodobej terapii sa jej podarilo preniknúť ďaleko do minulosti a konfrontovať sa s udalosťami, ktoré ju nenapraviteľne poznačili. Keď sa jej Oprah Winfrey v roku 1990 opýtala: „Môže zneužívanie detí napokon tak veľmi poškodiť psychiku človeka?“ odpovedala rázne, „môže to spôsobiť väčšie škody ako toto.“

Chaseová sa Winfrey priznala, že jej matka opustila otca, keď mala len dva roky. Vzala ju so sebou na ranč, kde žila s mužom, ktorého neskôr spoznala ako svojho nevlastného otca. Pokiaľ si pamätá z rozprávania, jej nevlastný otec bol priateľom jej otca. Často ich navštevovala v byte, kde žila so svojimi biologickými rodičmi.

Teda predtým, ako za ním odišla jej matka a vzala dievčatko so sebou.

Truddy hovorila o svojej prvej spomienke na muža, ktorý sa stal jej tyranom na toľké roky a hovorila, že si vždy pamätá, ako sa jej prvýkrát dotkol.

Ako vysvetľuje, na svoj život a školské roky si absolútne nepamätala až do chvíle, keď začala systematickú psychoterapiu a dokázala rozpliesť spleť hrozných situácií, ktoré zažila. Keď bola požiadaná, aby opísala prvý pohlavný styk s týmto mužom, uviedla, že nie je schopná uviesť veľa podrobností, pretože niektoré z jej ďalších osobností si zachovali väčšinu spomienok na tento deň.

„A práve tu prichádza rozpoltenosť osobnosti, ktorá je nevyhnutná, aby som vydržala.“

Hoci Truddy, ktorá mala v deň, keď vystúpila v šou Winfreyovej, 54 rokov, nebola od svojich tínedžerských rokov vôbec v kontakte so svojou matkou, bola presvedčená, že o opakovaných znásilneniach vedela, ale v snahe zostať v bezpečí a prežiť, nič neurobila.

„Viacnásobná osobnosť vás udrží pri zmysloch aj za tých najhorších okolností. Nikto z nás (jej osobnosti) nemal žiadne spomienky na časy, keď som zostala sama. Keď som si začala spomínať, myslela som, že sa zbláznim, bolo to neznesiteľné. Je oveľa ľahšie žiť s 92 rôznymi osobnosťami, ktoré sa vám rozprávajú v hlave, ako sa vyrovnávať s týraním.“