Vyzeralo to tak, akoby čakala desatorčatá. Lekári jej ukázali, čo má v bruchu…

Vyzeralo to tak, akoby čakala desatorčatá. Lekári jej ukázali, čo má v bruchu…

29 júla, 2022 0 Od Redakcia

Začnete držať diétu, ale kilá stále pribúdajú. Potom vám začnú chudnúť ruky a nohy, ale brucho sa nezmení. Premýšľate, čo sa deje. Určite to nie je strava, ktorá spôsobuje zväčšovanie vášho brucha, však? Správne! Presne to zažila jedna mladá žena v Mexiku.

Nemenovaná 24-ročná žena vyzerala, akoby čakala desatorčatá, jediným háčikom bolo, že ich nečakala. Išla k lekárovi, ktorý pri vyšetrení zistil, že má cystu na vaječníku. Kým sa dostala k odborníkovi, cysta narástla na neuveriteľných 32 kg. Cysta jej tak sťažovala život, že mala problémy s chôdzou, jedlom a dokonca aj s dýchaním.

Jednoducho ju to roztrhlo zvnútra. Doktor Erik Hanson, jej ošetrujúci lekár, dokázal odstrániť obrovský výrastok počas 5-hodinovej operácie. Cysta bola taká veľká, že dosahovala približne 95 % veľkosti brucha ženy. Prečo najprv nevyhľadala lekársku pomoc, je záhadou.

Dva dni po operácii opustila nemocnicu na vlastných nohách a o 6 mesiacov neskôr bola úplne vyliečená. Cysty na vaječníkoch sú v podstate neškodné a väčšina žien si ani nevšimne, že sa u nich objavila a sama zmizne. Ak pociťujete bolesť počas pohlavného styku, máte ťažké brucho, bolesť v panvovej oblasti počas stolice alebo tupú bolesť v tej istej oblasti, mali by ste navštíviť lekára.

Nikto by nemal čakať, kým sa mu v bruchu vytvorí 32-kilogramová cysta.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!