Z dievčatka (6), so zriedkavým kožným ochorením, sa stáva detská modelka…

Z dievčatka (6), so zriedkavým kožným ochorením, sa stáva detská modelka…

8 marca, 2022 0 Od Redakcia

Nádherná Harper Foy si splnila svoj sen stať sa detskou modelkou po tom, čo ju preskúmala agentúra – a po rokoch starostí zo strany rodičov si v škole našla veľa priateľov.

Dievčatko, ktorého koža sa zvlieka ako „hadia koža“ , získalo svoju prvú prácu v modelingu.

Šesťročná rozkošná Harper Foy má harlekýnovú ichtyózu (HI), vďaka ktorej jej pokožka rastie 10-krát rýchlejšie ako normálne – čo znamená, že sa musí každý deň štyrikrát sprchovať.

Školáčka z Washingtonu je považovaná za jednu z iba 20 ľudí v USA, ktorí žijú s týmto ochorením a prvých pár rokov jej života sa jej rodičia obávali, že nikdy nebude chodiť do školy. Harperina mama Angie (44) však zatiaľ povedala, že jej statočná dcéra sa nenechala týmto stavom brzdiť. „Sú tu ďalší ľudia s jej zdravotným stavom, o ktorých vieme, že sa vzdelávajú doma, takže skutočnosť, že Harper mohla v septembri nastúpiť do škôlky, je pre nás zázrak.“

Harlekýn ichtyóza spôsobuje, že koža rastie 10-krát rýchlejšie ako normálne, vďaka čomu je hrubá, suchá a výrazne šupinatá.

Pri narodení si vyžadovala intenzívnu starostlivosť. Jedna z mála vecí, ktorá môže pomôcť upokojiť jej pokožku, je sprcha – takže Harper musí stráviť pod vodou asi štyri hodiny každý deň. Od začiatku prvého ročníka na jeseň sa Harper musela pred vstupom do triedy hodinu osprchovať. Potom v čase obeda si potrebuje dať druhú sprchu.

Keď príde domov zo školy, má svoju tretiu sprchu a poslednú pred spaním. Angie povedala: „Sprchy sú nepríjemnosti, ale sú nevyhnutné, aby Harper mohla normálne stráviť svoj deň. „Pretože jej koža tak veľmi opadáva, svrbí a bolí ju, takže sprchy zmierňujú mnohé nepohodlie.“ Angie a jej manžel Kevin (43) sa obávali, že stav ich dcéry by jej mohol brániť v nadväzovaní priateľstiev v škole, pretože sa musí vrátiť domov na obed. Ich dcéra sa však našťastie nenechala ničím zastaviť.

 

 

Povedala: „V škole má veľa priateľov a všetci si veľmi dobre uvedomujú jej stav a pomáhajú jej, ak to potrebuje.Hoci sa veci s Harperinou školskou dochádzkou s pribúdajúcim vekom pravdepodobne skomplikujú, Angie dúfa, že jej dcéra bude môcť zostať v škole až do tínedžerského veku. Angie, ktorá žije so svojím manželom Kevinom (43), projektovým manažérom a ich tromi deťmi Harper, Sam (21) a Jaxon (10), povedala: „Nie som si istá, ako to bude fungovať, keď Harper bude dospievať. “ povedala.

“ Ale som si istá, že Harper svojím postojom dosiahne všetko, čo si zaumieni.“ Pre Harper, ktorá žije so svojimi rodičmi a bratmi Jaxonom a Samom to bol veľký rok. Bola oslovená ako detská modelka po tom, čo svojím ostrým zmyslom pre humor očarila agentúru.

Jej mama povedala: „Keď ju stretneš, nemôžeš ju nemilovať. Má takú neopakovateľnú osobnosť, zmysel pre humor.“

„Tesne pred pandémiou podpísala dvojročnú zmluvu s modelingovou agentúrou, ale to žiaľ znamenalo, že neprichádzali žiadne pracovné miesta. „Teraz, keď sa svet začína vracať do normálu, práve natočila svoju prvú modelingovú kampaň.“  Kvôli Harperinmu stavu si nenechala urobiť vlasy a make-up tak, ako to zvyčajne robia modelky, ale Angie hovorí, že v deň natáčania sa stále cítila byť súčasťou vecí.

„Jej pokožka a pokožka hlavy sú príliš citlivé na to, aby si dala urobiť vlasy a make-up, povedala Angie. „Reklama vyjde čoskoro tento rok a ona je taká nadšená, že sa v nej uvidí.“ Angie hovorí, že jej dcéra prešla dlhú cestu od svojho narodenia a teraz sa jej darí. Povedala: „Prvé dni sme strávili testovaním, počúvaním rôznych vecí od lekárov o tom, aký spôsob liečby budú robiť ďalej. „Bolo to pre nás veľmi desivé a neisté obdobie a teraz byť na tej druhej strane je niečo ako sen.

„Harper bude vždy iná ako ostatní ľudia a jej pokožka bude vždy potrebovať špeciálnu starostlivosť a pozornosť. „Veľmi som sa obávala ako sa svet bude správať k dievčaťu ako je Harper, s jej stavom. „Ako jej matka sa ešte občas trápim, ale nepochybujem ani o tom, že moje dievčatko vezme svet útokom.

„Je to krásne dievča a zaslúži si plnohodnotný život plný zábavy a šťastia.“ Zdieľajte príbeh tohto úžasného dievčatka aj so svojimi priateľmi. 💕