Ukrajinka žijúca v bombovom kryte, ukazuje ničivé zmeny vo svojom živote…

Ukrajinka žijúca v bombovom kryte, ukazuje ničivé zmeny vo svojom živote…

8 marca, 2022 0 Od Redakcia

Ukrajinka sa obrátila na TikTok v zúfalej snahe podeliť sa o to, ako ruské sily naďalej spôsobujú zmätok. Mladá obyvateľka, známa len ako Valerish, údajne žije v podzemnom bunkri so svojimi rodičmi a psom, v zbombardovanom meste Chernigov. Videá poukazujú na jej bežný deň s rodinou.

V jednom videu Valerish zaznamenala ako ju jej otec zobudil, aby sa pripravila na deň, zatiaľ čo jej pes ticho sedí v kútiku. Potom ukáže ako jej mama varí z toho, čo majú k dispozícii na jedenie a potom sa odvážila von, aby sa vrátila do svojho domu po ďalšie zásoby. Jeden obzvlášť srdcervúci klip vo videu – ktorý bol zverejnený na ženskom účte @valerisssh – vidí Ukrajinku stáť pred zničenou budovou, keď „kontroluje, čo Vladimir Putin urobil s mestom. Tínedžerka zaobstará vajíčka, potom sa vráti do svojho bunkra a na druhý deň si úlohu zopakuje.

Srdcervúce video využívajúce nešťastné okolnosti nazbieralo na TikTok viac ako 25 miliónov videní a viac ako 3 milióny lajkov. Video je nastavené na populárnu pieseň „Che Cha Luna“ od jazzovej speváčky Louis Prima, čo je v pochmúrnom kontraste s ťažkou situáciou, v ktorej sa nachádza jej rodina. Mnohým ľuďom sa video páčilo pre jej zmysel pre humor v ťažkej situácii, pričom jeden komentátor uviedol: „Miluj svoj zmysel pre humor v neskutočných časoch.“

Zatiaľ čo ďalší dodal: „Ten spôsob, akým dokážeš byť taká zábavná napriek tomu, že celá krajina prechádza chaosom.“

Niekto iný podal pomocnú ruku a povedal: „Som Poliak, ste tu vítaní. Máme veľa miest na bývanie a veľa ľudí, ktorí vám všetkým chcú pomôcť v tejto ťažkej situácii.“

„Ukrajina bojuje za celú Európu,“ uviedol štvrtý.

Valerish tiež nie je jediná, kto sa snaží ľuďom zdvihnúť náladu, ako sme nedávno povedali. Jedno malé dievčatko známe len ako Amelia, ktoré umlčalo ľudí v protibombovom kryte, keď spievalo dojemnú skladbu Let It Go od Disneyho filmu Frozen.

Žena menom Marta Smekhová zdieľala video vo štvrtok na Facebooku a vysvetlila, že dostala povolenie od Ameliinej matky. Napísala: „V bombovom kryte nastalo úplné ticho… každý odložil svoje záležitosti a počúval pieseň tohto dievčaťa, ktoré žiarilo svetlom… dokonca ani muži nedokázali zadržať slzy.

„Naše deti vyžarujú svetlo v surovej, tmavej pivnici!“