Z horiaceho domu vytiahol 5 detí: Obetavo sa vrhol do plameňov a zachránil im život, keď ich rodičia išli do neďalekého baru na pivo…

Z horiaceho domu vytiahol 5 detí: Obetavo sa vrhol do plameňov a zachránil im život, keď ich rodičia išli do neďalekého baru na pivo…

10 októbra, 2023 0 Od Redakcia

Na internete sa šíri video, ktoré ukazuje hrdinské úsilie rozvozcu pizze v USA, ktorý sa vrhol do domu zachváteného plameňmi, aby zachránil päť detí. 25-ročný Nicholas Bostic, ktorý pracoval ako rozvozca pizze v miestnej pizzerii v meste Lafayette v štáte Indiana, sa v ten večer vracal z rozvozu pizze, keď z auta uvidel horiaci dom.

Zastavil priamo na ceste a siahol po mobilnom telefóne, aby zavolal hasičom. Zistil však, že ho nechal v pizzerii, keď odchádzal po rozvoz. Potom v okamihu uvidel v okne horiacej budovy obrys malého dieťaťa. Nerozmýšľal nad tým dvakrát. Okamžite si uvedomil, že dieťa je v nebezpečenstve.

Opustil auto a rozbehol sa k domu. Dom medzitým celý zachvátil požiar a bolo len otázkou niekoľkých minút, kedy dôjde k tragédii. Nicholas vylomil dvere a vošiel do horiaceho domu. Rýchlo vystúpil po schodoch a v plameňoch a dyme zbadal dievča a okolo nej tri malé deti, ktoré ju objímali za nohy.

Bola to Seiona Barrettová so svojimi tromi malými sestrami, Shaili, Kaliou a Livian. Nicholas vzal tri malé deti do svojho veľkého náručia a povedal Seione, aby ho chytila za košeľu, aby ju nestratil a nasledovala ho.

V priebehu niekoľkých minút sa Nicholasovi podarilo dostať štyri deti von bez zranení. Utrpel však popáleniny na tvári a rukách. V dome však bolo ešte jedno dievča, ktoré bolo uväznené inde. Nicholas teda vstúpil do horiaceho domu druhýkrát. Uprostred dymu, iskier a plameňov sa mu podarilo nájsť šesťročné dieťa na poschodí.

Dom však zachvátili plamene, takže sa im nepodarilo dostať von. Hrdinský poslíček chytil dieťa a vyskočil z okna. Aby sa muž vyhol zrážke s dieťaťom, prepadol cez okno dozadu a zlomil si niekoľko rebier. Keď uvidel hasičov, odovzdal im dieťa a stratil vedomie. 25-ročný Nicholas Bostic bol následne hospitalizovaný, pretože okrem zlomených rebier utrpel aj popáleniny a nadýchal sa dymu.

Svojou obetavosťou sa mu podarilo zachrániť 18-ročnú Seyonu Barrettovú a jej troch súrodencov ako aj priateľku detí, ktorá bola v čase požiaru v dome.

Rodičia detí išli do neďalekého baru na pivo.