Začalo to ako hra, skončilo tragédiou: Matka varuje ostatných rodičov!

Začalo to ako hra, skončilo tragédiou: Matka varuje ostatných rodičov!

13 júla, 2022 0 Od Redakcia

„Nevinný“ héliový balón si vyžiadal život 5-ročného chlapca. Po tragickej strate jeho matka varuje ostatných rodičov pred podobnými hračkami.

Ktoré dieťa sa pri pohľade na héliový balón nedostane do extázy? Fantastické figúrky ich obľúbených hrdinov im nedávajú priestor na odpor a samozrejme si nenechajú ujsť príležitosť požiadať o ne svojich rodičov. Niekedy však tieto roztomilé predmety, ktoré deti zbožňujú, môžu dokonca predstavovať nebezpečenstvo pre ich vlastný život.

Jedna matka po tragickej strate svojho päťročného dieťaťa vydáva dramatické varovanie pre ostatných rodičov. Jej chlapček strávil šesť dní na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, čo sa hral s veľkým héliovým balónom, ktorý kúpili na vonkajšej párty v Newcastli.

43-ročná matka šokujúco opísala, ako našla svoje dieťa v bezvedomí na zemi s balónom na hlave a krku. Pred príchodom sanitky sa mu snažila poskytnúť prvú pomoc a následne ho previezli do nemocnice. Presnú príčinu smrti pitva zatiaľ nepotvrdila, odhaduje sa však, že sa nadýchal hélia.

Matka, ktorá má ďalšie tri deti, uviedla, že si 23. júna užívali letné počasie v záhrade, keď došlo k nehode. Podľa matky bola na ceste do kúpeľne a keď videla, že dieťa nevyšlo z izby do záhrady, išla skontrolovať či je v poriadku. „Keď som vošla do izby, našla som balón nad jeho hlavou a krkom. Bol to balón v tvare dinosaura, ktorý bol rovnako veľký ako on.

Myslím, že sa snažil dostať do balóna, aby sa stal dinosaurom a prekvapil nás. Stiahla som z neho balón a zakričala som. Nereagoval, mal polozatvorené oči a bol bledý,“ povedala. „Miloval dinosaury. Mal ich veľa ako hračky aj v knihách,“ dodala mama.

Teraz varuje ostatných rodičov pred podobnými hračkami.

„Hélium je jedovaté a môže pripraviť o život v priebehu niekoľkých sekúnd. Je to veľmi nebezpečné. Moje dieťa, ktoré sa chcelo len hrať, sa pripravilo o život. Chcem, aby všetci rodičia, starí rodičia, opatrovateľky, všetci, ktorí prichádzajú do kontaktu s héliom, boli opatrní,“ uzavrela.