Žena, ktorá náhle prišla o prácu, vzala do ruky štetec a cez noc zmenila svoj život!

Žena, ktorá náhle prišla o prácu, vzala do ruky štetec a cez noc zmenila svoj život!

15 februára, 2023 0 Od Redakcia

Niekedy, keď máte pocit, že sa veci rozpadajú, môžu v skutočnosti zapadnúť na svoje miesto. Presne to je prípad Holly Smith (34), keď pred dvoma rokmi prišla o prácu. To, že bola prepustená, bol pre ňu obrovský šok a nevedela, kam sa obrátiť, tak vzala štetec a začala maľovať.

Vytváranie krásnych portrétov psov sa stalo jej špecialitou a teraz je maliarkou a majiteľkou firmy na plný úväzok.

„Keď sa to stalo prvýkrát, pripadalo mi to ako koniec sveta,“ povedala Holly. „Ale bola to tá najlepšia vec, aká sa mi kedy stala.“ Niekedy, keď máte pocit, že sa veci rozpadajú, môžu v skutočnosti zapadnúť na svoje miesto. Svoj podnik nazvala Holly & Murphy, podľa svojho špeciálneho päťročného kokeršpaniela Murphyho.

„Môj prvý rok bol ohromujúci a najlepšie na tom je, že to všetko zvládnem sama s mojím najlepším kamarátom“, povedala. Holly je často najkreatívnejšia, keď sa spolu plavia na jej člne. „Murphy miluje byť na lodi a ja tam maľujem veľa obrazov,“ vysvetlila. „Je to tak trochu dar. Je to taká radosť z toho, že môžem pracovať kdekoľvek.“

Holly kombinuje akvarelové farby a ceruzky, aby oživila psie tváre.

Hovorí, že dokončenie malého obrazu môže trvať dva až tri dni a zákazníci milujú, ako do detailov zachytáva osobnosť ich domáceho maznáčika. „Vždy som chcela viesť svoj vlastný biznis a robiť niečo kreatívne. Lockdown mi dal čas dať do toho všetko,“ povedala Holly. „Nikdy som si nepredstavovala, že to môže financovať moje živobytie a som tak vďačná, že mám prácu, ktorú milujem.“

Jej portréty začínajú na 295 £ a môžu stáť až 595 £, čo znamená, že môže maľovať na plný úväzok.

Niektoré z najpamätnejších obrazov, o ktoré bola požiadaná, sú obrazy psov, ktorí zomreli a často ich namaľuje spolu s novými rodinnými miláčikmi. Niekto ma raz požiadal, aby som namaľovala psa ich mamy, psa ich otca a ich vlastného. Bola to pekná pamiatka,“ povedala Holly.

Ako sa hovorí, všetko zlé je aj na niečo dobré …