Zomierajúca babička otvorila oči, keď počula hlas dievčaťa, ktoré nikdy nevidela…

Zomierajúca babička otvorila oči, keď počula hlas dievčaťa, ktoré nikdy nevidela…

16 februára, 2023 0 Od Redakcia

Staršia žena odkázaná na hospicovú starostlivosť otvorila oči a pozrela na dievča, ktoré nikdy v živote nevidela. Potom natiahla dlaň a pomaly chytila ruku ženy, ktorá jej pomohla, aby sa posledných pár rokov necítila taká osamelá. Spoznala len jej hlas.

Študentka sa chcela rozlúčiť

Keslarová, študentka prvého ročníka vysokej školy žijúca vo Virgínii, sa túžila rozlúčiť s jednou zo svojich najdrahších priateliek, 92-ročnou Jean Peckovou, ktorá je už dva roky odkázaná na hospicovú starostlivosť. Zrazu nasadla na lietadlo a letela až do New Yorku, len aby videla Jean.

Krásne a blízke priateľstvo

Medzi Keslarovou a Jean sa za posledné dva roky vytvorilo krásne a blízke priateľstvo. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa tieto dve ženy videli aspoň raz. Nikdy predtým sa však nestretli, pretože každá žila v inom štáte. S príchodom sociálnych sietí sa však možnosti rozšírili a my si môžeme nájsť priateľov prostredníctvom internetu.

Jean bola jediná, ktorá odpovedala

Keslarová a Jean sa však najprv zoznámili prostredníctvom korešpondencie. „Často sme si písali, mali sme si čo povedať,“ hovorí Keslarová. Mladá žena našla svoju priateľku uprostred pandémie koronavírusu. Napísala viac ako 100 listov do viacerých domovov dôchodcov, ale 92-ročná žena bola jediná, ktorá odpovedala.

Stav starej ženy sa zhoršil

Jeanina rodina následne informovala Keslarovú, že jej stav sa zhoršil; už na nikoho nereagovala. Keslarová sa rozhodla navštíviť svoju priateľku. Všetci boli šokovaní, keď si sadla k Jean na posteľ a začala sa s ňou rozprávať, zatiaľ čo žena pomaly otvárala oči. Dokonca vzala Keslarovú za ruku. „Začala som na ňu hovoriť a ona pomaly otvorila oči. Reagovala na moju prítomnosť a ja som tam len sedela a rozprávala sa s ňou,“ spomína Keslarová. Jean potom zomrela, ale Keslarová si ju bude pamätať navždy.