Žena, ktorá prišla o čelo pri autonehode sa „stále zotavuje“. Je to už 14 rokov…

Žena, ktorá prišla o čelo pri autonehode sa „stále zotavuje“. Je to už 14 rokov…

12 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Grainne Kealyová, teraz 36-ročná, mala len 22 rokov keď jej hrozná autonehoda „zlomila každú kosť v tvári“ a po rokoch stále trpí následkami. Keď ju previezli do nemocnice, lekári nemali inú možnosť, ako jej odstrániť čelo. V rozhovore pre magazín Fabulous Grainne povedala: „Na mieste čela som nemala nič. Hlava mi klesla a vyzeral som trochu zvláštne.“
Lekári zistili, že má tiež únik mozgovomiechového moku z mozgu, čo znamená, že potrebuje liečbu od neurochirurga.

„Povedali mi, že som si zatlačila tvár dovnútra a hore, v podstate to museli všetko vytiahnuť a dať to späť dohromady,“ povedala. Hoci operácia bola úspešná, Grainne sa o rok neskôr po komplikáciách ocitla opäť v nemocnici. Nakoniec si v roku 2009 dala Grainne namontovať „nové čelo“, ktoré bolo vyrobené na mieru z talianskej keramiky.

Teraz, viac ako desať rokov po havárii, je konečne jej plastická operácia dokončená a hovorí, že jej lekári sú spokojní s jej pokrokom. Ale trvalé následky traumatického incidentu sú stále s ňou, keď bojuje so zranením mozgu. Povedala: „Stále strácam slová, keď som uprostred rozhovoru. Toto sa mi môže stať aj 20-krát za deň.

„Bolí ma hlava, keď sa rozpráva príliš veľa ľudí a niekedy je pre mňa ťažké udržať pozornosť.“ Grainne od nehody rozpráva svoj príbeh, varujúc ostatných ľudí, aby si počas cestovania v aute nikdy nepokladali nohy na palubnú dosku.
Predovšetkým vyzvala celebrity aby to nerobili, pretože tak nevedomky nabádajú ostatných, ktorí ich napodobňujú.

Napísala: „Povedať, že mi to láme srdce, by bolo slabé slovo. Pri pohľade na takéto fotografie sa cítim bezmocná.“