Žena našla v tráve dieťa. Keď ho lekári vyzliekli, zistili niečo srdcervúce…

Žena našla v tráve dieťa. Keď ho lekári vyzliekli, zistili niečo srdcervúce…

30 marca, 2024 0 Od Redakcia

Nikdy nič podobné nevideli. 83-ročná Ruska si všimla zvláštny hluk v blízkosti svojho domu. Myslela si, že je to stonanie a tak išla, a našla niečo v tráve. Fialová deka skrývala novorodenca. Keďže žena bývala vedľa sirotinca, vzala dieťa a okamžite ho tam odniesla.

Sotva týždňové dieťa bolo úplne zdravé a teplo oblečené. Dokonca tam bol aj balík plienok a nejaká detská výživa. Keď ju však lekári vyzliekli, zistili šokujúcu vec. Pod detským oblečením bol ukrytý list, ktorý si mohol prečítať každý, kto naň narazil.

„Odpusťte mi, ale neviem, čo mám robiť. Je to veľmi pokojné a zdravé dieťa. Volá sa Uljana. Toto je tá najhoršia vec, akú som kedy v živote urobila. Sľubujem, že sa pre ňu vrátim, ale teraz nemám na výber. Museli sme tráviť noci na ulici…“ napísala zdrvená matka.

Malú Uljanu si chcelo adoptovať niekoľko rodín, pretože nikto neočakával, že sa jej matka pre dieťa vráti. O štyri dni neskôr sa však v sirotinci objavila mladá žena a začala sa o dcéru zaujímať. Keď sa jej opýtali, kto je, vyrozprávala im srdcervúci príbeh:

Volá sa Natalya a prišla si hľadať prácu do Krasnojarska. Čoskoro stretla muža a stali sa párom. Keď Natalya otehotnela, jej priateľ chcel, aby išla na potrat. Keď odmietla, opustil ju. Krátko po strate práce sa Natalya pohádala s rodičmi, pretože jej odmietli pomôcť v jej situácii.

Keď Uljanu porodila, jej matka bola úplne sama a zúfalá. Požiadala nemocnicu či by tam mohla dcéru nechať ešte niekoľko dní, ale jej žiadosť bola zamietnutá. Niekoľko dní putovala s dieťaťom z miesta na miesto a nevedela, kam má ísť. Keď s ňou nakoniec musela stráviť noc na ulici, vedela, že ju musí dať niekomu, kto sa o ňu dokáže postarať.

Vtedy sa rozhodla nechať Uljanu pred sirotincom. Natália sa hanbila. Čakala za jednou z budov a sledovala, ako niekto našiel jej dievčatko. Po štyroch dňoch zarobila nejaké peniaze, podarilo sa jej presvedčiť rodičov, aby si adoptovali jej vnučku a našla ženský útulok, ktorý jej a jej dcére poskytol dočasné ubytovanie. Nanešťastie však už bolo neskoro.

Natalya prišla o opatrovníctvo svojej dcéry. Pokiaľ ide o úrady, Uljana bola sirota. Aby mohla Natalya získať svoju dcéru späť, musela podstúpiť test DNA, psychologické a lekárske vyšetrenia. Polícia ju niekoľkokrát vypočúvala. Po dlhých štyroch mesiacoch sa súd konečne rozhodol dať jej druhú šancu. Natalya a Uljana sa vrátili do Natalyinho rodného mesta.

Zdieľajte tento príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinami.