Žena predala svoje novorodené dieťa, aby si mohla dať upraviť nos…

Žena predala svoje novorodené dieťa, aby si mohla dať upraviť nos…

14 júla, 2022 0 Od Redakcia

Neuveriteľná a zároveň tragická udalosť, ktorá sa stala v Spojenom kráľovstve, kde žena predala svoje novorodené dieťa, aby si mohla dať upraviť nos. 33-ročnú ženu, ktorej meno médiá nezverejnili, zadržali koncom mája pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi, uvádza denník Daily Star.

Matka údajne porodila chlapčeka 25. apríla v nemocnici v meste Kaspijsk na juhu krajiny a o päť dní neskôr ho predala istému páru. Podľa vyhlásenia ruských úradov, ktoré získal portál Newsflash, sa matka stretla „s miestnym obyvateľom a súhlasila s odovzdaním svojho novorodeného syna, ktorý bol v stave slabosti, za poplatok 200 000 rubľov (3 200 USD)“.

V deň odovzdania chlapca údajne vystavila novým rodičom „zrieknutie sa práv dieťaťa“. Za to dostala malú zálohu vo výške 360 USD. Predpokladá sa, že o necelé štyri týždne neskôr, 26. mája, žena dostala zvyšnú hotovosť, ale krátko na to bola informovaná polícia.

Nie je jasné, kto kontaktoval políciu, ale bola rýchlo zadržaná spolu s párom, ktorý si nelegálne adoptoval novorodenca. Noví rodičia údajne vyšetrovateľom povedali, že žena im dala dieťa a jeho rodný list, ale poprela, že by za chlapca priamo zaplatila. Matka si podľa nich vypýtala 3 200 dolárov na plastiku nosa, aby sa jej „lepšie dýchalo“.

Matka je na policajnej fotografii zhotovenej po jej zatknutí a zdá sa, že si nestihla urobiť plastiku nosa, kým ju policajti chytili. „V súčasnosti sa vykonáva rad vyšetrovacích úkonov s cieľom zistiť všetky okolnosti spáchaného trestného činu a upevniť dôkazy o vine podozrivého,“ uvádza sa v oficiálnom ruskom vyhlásení.

„Je podozrivá zo spáchania trestného činu podľa písmena „h“ časti 2 čl. 127.1 Trestného zákonníka Ruskej federácie (nákup a predaj spáchaný v súvislosti s osobou v stave nespôsobilosti, ktorá je vinníkovi známa),“ uviedli ďalej úradníci.

Na policajnej fotografii je aj žena, ktorá za chlapčeka zaplatila. Na fotografii je vidieť, ako drží novorodenca v náručí. Nie je jasné, aké obvinenia môžu byť voči nej a jej partnerovi vznesené. Úradníci zatiaľ neprezradili, kto sa v súčasnosti stará o dvojmesačného chlapčeka.