Žena si ľahla do postele s nádchou a zobudila sa s tým, že si nepamätala posledných 20 rokov!

Žena si ľahla do postele s nádchou a zobudila sa s tým, že si nepamätala posledných 20 rokov!

15 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Claire Muffet-Reece z Braintree v Essexe si myslela, že prechladla od svojho najmladšieho syna a pociťovala príznaky podobné chrípke a tak si išla ľahnúť. Keď ju však manžel nedokázal zobudiť, začal sa boj o život.

Mama dvoch detí, ktorá išla spať po tom, čo sa necítila dobre, sa zobudila o dva týždne neskôr s 20 rokmi vymazanými z pamäti.

Claire Muffet-Reece (43) začala trpieť príznakmi podobnými prechladnutiu v marci 2021 po tom, čo dostala vírus od svojho syna Maxa. Ale keď sa ju jej manžel Scott nasledujúce ráno pokúsil zobudiť, zostala v bezvedomí.

Scott pri rozprávaní svojho príbehu na Steph’s Packed Lunch spomínal: „Bola čoraz viac letargická a večer pred dňom otcov išla spať a ráno som ju nemohol zobudiť.“ Vydesený manžel zavolal sanitku a Claire bola urýchlene prevezená do Royal London Hospital. Keď prišla, mala niekoľko záchvatov a na týždeň bola napojená na ventilátor.

Claire, novinárka na voľnej nohe, bola uvedená do indukovanej kómy v nádeji, že sa jej telo začne uzdravovať a našťastie sa prebudila o 16 dní neskôr. Ale hoci bola pri vedomí, už nebola ako predtým a nevedela si spomenúť na najzákladnejšie fakty o svojom živote.

Hoci Scotta poznala, nevedela si spomenúť na žiadosť o ruku, svadobný deň ani narodenie ich detí.

„Nemohla som si spomenúť na prázdniny ani nič podobné. Nepamätala som si 11. september, Covid ani lock-down,“ povedala. Scott si spomenul na hrôzu, keď videl svoju manželku v kóme, bez poňatia, čo s ňou je. „Spočiatku som si myslel, že utrpela mŕtvicu a keď ju prvýkrát vzali do nemocnice, mysleli si, že ide o krvácanie do mozgu, ale to bolo vylúčené,“ povedal.

Prvý týždeň nevedeli, čo sa deje.

Nakoniec Claire diagnostikovali vírus nazývaný encefalitída, ktorý napadol jej mozog a Scottovi sa uľavilo, keď sa jeho žena prebudila. Opísal však bolesť, keď si uvedomil, že si nepamätá posledných 20 rokov svojho života. Povedal: „Hovorila o mŕtvych členoch rodiny v prítomnom čase a ja som musel oznámiť správu, že nežijú. Musel som si sadnúť a povedať jej, kto zomrel a ona smútila druhýkrát.

Najdôležitejšia vec je mať ju nablízku. Snažíme sa vytvoriť si nové spomienky sledovaním filmov či pozeraním  obrázkov, aby sme zistili, či sa jej pamäť vrátila späť alebo aby ich mohla znova prežiť.“ Claire si spomenula na moment, keď otvorila oči a povedala, že má halucinácie a dokonca začala ľuďom hovoriť, že Phil Collins je jej bratranec.

Tiež si myslela, že strop nad jej nemocničným lôžkom je zamorený osami.

Claire strávila posledný rok zotavovaním sa doma so Scottom a chlapcami, no jej pamäť je stále v troskách. „Vidím sa na fotografiách, ale nepamätám si, že by som tam niekedy bola,“ vysvetlila a dodala, že ľudia sa jej často pýtajú či si ich pamätá. Povedala, že jej neurológ povedal, že by si už mala pamätať veci, ale pamäť sa nevrátila.

„Naozaj ma to prinútilo sústrediť sa na budúcnosť a ak sa mi nepodarí získať spomienky späť, vytvorím si nové,“ povedala. Claire má tiež ťažké časy s krátkodobou pamäťou a musela sa vzdať šoférovania, pokiaľ sa zotavuje z encefalitídy.

Povedala: „Je to rovnako závažné ako meningitída, ale ľudia o tom nevedia.“

Napriek tomu, že sa ich životy obrátili naruby, Claire a Scott sa snažia vidieť to pozitívne. Scott žartuje, že zabalí Claireine drahé kabelky a znova jej ich daruje, aby vyzeral ako najlepší manžel na svete.

Prajeme Claire skoré uzdravenie a pevne veríme, že sa jej spomienky vrátia späť. 💕 Zdieľajte jej príbeh ďalej..