Žena si objednala špeciálne vyrobené akvárium. Keď zistíte prečo, niektorí z Vás asi pokrútite hlavami!

Žena si objednala špeciálne vyrobené akvárium. Keď zistíte prečo, niektorí z Vás asi pokrútite hlavami!

10 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Je úžasné, aké veci ľudia robia pre svojich domácich miláčikov. Radi sledujeme príbehy ľudí, ktorí vychádzajú v ústrety svojim domácim miláčikom, aby im urobili radosť a to najmä kreatívnymi a nezvyčajnými spôsobmi. Ako napríklad jedna rodina, ktorá si objednala špeciálne vyrobené akvárium… a to všetko preto, aby sa ich mačka mohla lepšie pozerať na rybičky!

Melissa Kriegerová zo Cincinnati je majiteľkou štyroch mačiek, ktoré vždy fascinovalo jej akvárium s rybičkami. „Všetky z času na čas sedeli a pozorovali ryby,“ povedala Melissa pre portál Bored Panda. Jej kocúr Jasper sa obzvlášť rád pozeral na plávajúce ryby. Majitelia preto prišli s veľmi jedinečným nápadom zaobstarať si nové, ich vlastné akvárium, aby mohli mačky pozorovať ryby zblízka.

Melissa si predstavovala nádrž, do ktorej by mačky mohli vystrčiť hlavu.

„Napadlo mi, že by bolo zábavné urobiť niečo ako v detských akváriách, kde vystrčíte hlavu hore – to bola inšpirácia,“ povedala pre Daily Mail. Potom, ako svoj nápad predložila miestnemu obchodu Aquatics & Exotics, postavili akvárium na mieru so špeciálnym pozorovacím priestorom pre mačky.

Mačky najprv nevedeli, čo si o ňom myslieť a trvalo niekoľko týždňov, kým ho začali používať. Keď však Jasper zistil, že môže vystrčiť hlavu z dna a pozrieť si ryby zblízka, mačky si ho rýchlo obľúbili.

„Jeho oči boli jednoducho obrovské, keď sa pozrel hore a uvidel ryby, ktoré sa naňho pozerali.“ Povedala Melissa. „Je skvelé vidieť, že sa im to páči.“

Veľmi unikátne akvárium sa stalo virálnym na internete, pričom tisíce divákov sa kochali reakciami mačiek, keď pozorovali rybičky. Podľa denníka Daily Mail Melissa na 125-galónové akvárium minula 2 500 dolárov, ale podľa jej slov to stálo za to.

Pozrite si video v priloženom odkaze:

https://www.instagram.com/p/CZhmfY0FJJy/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

„Je skvelé vidieť ich také šťastné, pretože musíte stimulovať ich mozgy. Za tie peniaze to určite stálo,“ povedala Melissa. „Toľko miniete na televízor a toto je ako televízor pre mačky. Hneď ako nakŕmime rybičky, [Jasper] pribehne. Žije svoj sen.“

Pozrite si video v priloženom odkaze:

https://www.instagram.com/p/CZlELEElz3U/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Niektorí ľudia mali obavy či mačky nebudú rozrušovať ryby, ale Melissa hovorí, že to nebol problém, hlavne preto, že ryby sú už na ich nazeranie zvyknuté.

„Nezdá sa, že by ich obťažoval. Niektoré z tých rýb sú staršie ako Jasper,“ povedala Melissa pre Bored Panda. „Akvárium s rybami tam máme už 15 rokov. Naozaj si myslím, že sa im to buď páči, alebo je im to úplne jedno. Táto interakcia trvá už roky. Rybky, najmä (veľké oranžové), sú veľmi spoločenské so všetkými našimi mačkami.“

Aký jedinečný nápad! Čo všetko ľudia robia pre svojich domácich miláčikov 😸 Zdá sa, že tieto mačky sa pri pozorovaní rybičiek výborne bavia!

Zdieľajte tento príbeh! 🐱❤️🐟