Žena si objednala Uber na Ukrajinu, pretože chcela „pomôcť“ po tom, čo vypila pár pohárikov…

Žena si objednala Uber na Ukrajinu, pretože chcela „pomôcť“ po tom, čo vypila pár pohárikov…

17 marca, 2022 0 Od Redakcia

Pri všetkom, čo sa v súčasnosti na Ukrajine deje, je pochopiteľné, že mnohí ľudia chcú pomôcť, ako len môžu. Jedna žena sa nedávno rozhodla, že to urobí tiež a objednala Uber, aby ju odviezol priamo zo Swintonu v štáte Greater Manchester na Ukrajinu po tom, čo počas noci vypila „príliš veľa“ alhoholických nápojov.

Leoni Fildes oslavovala narodeniny svojho kamaráta, keď jej skupina začala chatovať o Ukrajine.

Dvojnásobnej mamy sa opýtali, či by jej partner, ktorý je v armáde, mohol byť nútený bojovať ak by Spojené kráľovstvo vstúpilo do vojny a ona vyhlásila, že ak to urobí, pôjde s ním. 34-ročná žena, ktorá vlastní firmu na úpravu psov hovorí, že si v tom momente dala pár dvojitých ružových ginov, panákov Sambuca, ako aj fľašu Prosecca a v opitosti sa rozhodla konať.

Otvorila si aplikáciu Uber, aby si rezervovala taxík – výlet, ktorý by ju stál ohromných 4 578 libier.

Leoni bola chvalabohu zachránená od svojho opileckého popudu, pretože mala na účte nedostatok finančných prostriedkov–Uber sa však aj tak deväťkrát pokúsil prijať platbu. Nasledujúce ráno mala mama „útržky“ o svojej riskantnej chybe po tom, čo jej zavolala banka, aby ju upozornila na podivnú činnosť na jej karte.

Hovorí, že je teraz rada, že nemá na účte dosť peňazí a pýta sa, čo by sa mohlo stať, keby sa na cestu vydala.

„Na druhý deň som si nepamätala, že som to urobila. Bola som ako ‚och môj bože‘.“ Zobudil som sa na to, že mi volali z banky a myslela som si, že moja karta bola podvodne použitá. Uber sa mi deväťkrát pokúsil strhnúť platbu z účtu. Boli dosť odhodlaní. Mala som malú spätnú väzbu, keď mi zavolala banka a povedala som: „Myslím, že som to bol ja, prepáčte.“

Ak by si Leoni objednala bežný taxík UberX, stálo by ju to medzi 2 564 a 3 313 libier, ale ak by sa pustila do UberXL, stálo by to od 3 688 do 4 758 libier. Leoni vysvetlila: „Išla som von s jedným z mojich priateľov vo Swintone. Prišli sme k rozhovoru o vojne na Ukrajine.

Mali sme príliš veľa pohárikov a neskôr, keď sme sa snažili dostať domov, sme sa rozhodli, že vezmeme taxík a pôjdeme pomôcť na Ukrajinu.

Boli sme vonku asi štyri hodiny, takže som si dala pár dvojitých ružových ginov a dosť veľa panákov Sambuca a fľašu Prosecca. Myslím, že ma to zmohlo. Neviem, čo by som robila, keby mi to Uber dovolil objednať. Nemyslím si, že by som nastúpila, ale po toľkých drinkoch to nikdy nevieš. Išlo by to z môjho účtu a neviem, kde by som sa zobudila.

Asi hodinu a pol sme nemohli zohnať taxík. Bolo len asi pol 11 a musela som zavolať do niekoľkých rôznych taxi služieb, aby som objednala taxík. Hovorca Uberu dodal: „Môžeme potvrdiť, že v tomto prípade neboli úspešne podané žiadne žiadosti o cestu. Ďalej to skúmame, aby sme pochopili, čo sa stalo.“