Žena zamávala medveďovi zo svojho auta, ale takúto reakciu pravdepodobne nečakala!

Žena zamávala medveďovi zo svojho auta, ale takúto reakciu pravdepodobne nečakala!

1 februára, 2023 0 Od Redakcia

Niekedy mám pocit, že každý deň je ako kolotoč. Práca, domáce práce, starostlivosť o rodinu, to všetko nás vyčerpáva. Okrem toho všetkého vám takmer nezostáva čas na oddych a relaxáciu. Je však dôležité, aby sme sa občas zastavili, aj keby to malo byť len na jeden deň alebo popoludnie. Pobyt na čerstvom vzduchu dokáže zázraky.

Niekedy stačí len prejsť sa krásnou prírodou a scenéria vám pomôže cítiť sa oveľa lepšie a pokojnejšie. Množstvo zelene, stromy lemujúce cesty, lesy, polia a poľnohospodárska pôda majú takmer terapeutický účinok. Ak budete mať šťastie, možno na svojom malom výlete stretnete aj nejaké miestne divoké zvieratá.

Možno uvidíte veveričku, divoké králiky, jelene, jelenice, bažanty a možno aj líšku. Na miestnych farmách sa pokojne pasú aj kravy, ovce a kozy. V niektorých krajinách môžete dokonca vidieť medvede. Aspoň v nasledujúcom videu táto dvojica narazila na medveďa hnedého, ktorý pokojne sedel na okraji cesty. Keď pani medveďovi veselo zamávala, medveď ju srdečne pozdravil a dokonca jej zamával späť!

Nemyslíme si, že je pravdepodobné, že by sa táto situácia mohla stať niekomu v skutočnom živote, ale netvrdíme, že je to nemožné. Nikdy sme nevideli takého priameho medveďa a táto forma komunikácie s ľuďmi k nej nemá ďaleko. Tento obrovský štvornohý tvor je taký priateľský, že pri sledovaní videa máte pocit, akoby ste práve vstúpili do rozprávkového filmu.

Musíme si však uvedomiť, že divoké zvieratá sú úplne nepredvídateľné a nemajú dôveru k ľuďom (na čo im dávame dobrý dôvod), preto je dôležité udržiavať si od nich vždy úctivý odstup. Tento medveď žije na farme Olympic Game Farm vo Washingtone, kde môžu návštevníci prechádzať a vidieť viac ako 200 druhov zvierat. Zvieratá sú tu držané najmä preto, že kedysi potrebovali bezpečný domov.

Pozrite si toto úžasné video!

Zdieľajte tento krásny článok aj so svojimi priateľmi.