„Cudzia žena v reštaurácii mi dala najjednoduchší skutok láskavosti“…

„Cudzia žena v reštaurácii mi dala najjednoduchší skutok láskavosti“…

2 februára, 2023 0 Od Redakcia

Aj ten najjednoduchší skutok láskavosti od niekoho vám môže zlepšiť deň! Niečo podobné sa nedávno stalo jednej matke, keď jej cudzí človek ponúkol pomoc s postihnutým synom a podržal ju v ťažkých chvíľach. „Vzala som svoje deti na obed. Mala som problémy s Ivanom, mojím postihnutým synom. Mal za sebou dlhý deň v škole a nechcel ísť jesť von, ale ja som sľúbila Andrejovi, svojmu najstaršiemu synovi, že na jeho narodeniny pôjdeme do jeho obľúbenej reštaurácie.

Nechala som Andreja pozerať sa na Ivana len 30 sekúnd, kým som si nešla vziať jedlo z pultu. Keď som sa vrátila, uvidela som milú, neznámu ženu, ktorá rozptyľovala Ivana. Tesne predtým ma videla, ako sa snažím dostať Ivanka do pohody a ponúkla mi pomoc. Bola som v úžase. Znova som jej poďakovala, ale ona trvala na tom, že nechce „ďakujem“ – chcela len, aby som si v pokoji sadla a vychutnala jedlo, zatiaľ čo ona sa vedľa nás hrala s mojím synom.

Nemala som slov. Nikdy som nevidela taký čistý a náhodný skutok láskavosti. Dokonca aj môj najstarší syn Andrej bol šokovaný. Sme zvyknutí zvládať Ivana sami, zatiaľ čo ostatní sa na nás pozerajú otrávene alebo rozpačito, že nám toľko láskavosti pripadá cudzie. Neznáma žena sa k môjmu dieťaťu správala, akoby ho poznala. S láskou. Rozprávala sa s ním, kŕmila ho, brala ho na ihrisko a kupovala mu hračky. Darovala mi pokojný čas, aby som si vychutnala jedlo s Andrejom, ktoré mi chýbalo.

Tejto žene chcem poďakovať. Dala mi priestor, ktorý som potrebovala. Vďaka nej som sa opäť cítila silná. Dala mi život. Podržala ma v ťažkých časoch.“