Ženu zaživa podpálila žiarlivá útočníčka. Po 10 rokoch uzdravovania povedala svoj príbeh…

Ženu zaživa podpálila žiarlivá útočníčka. Po 10 rokoch uzdravovania povedala svoj príbeh…

5 marca, 2022 0 Od Redakcia

Upozornenie:

Tento článok obsahuje grafické obrázky daného nešťastia. Dana Vulin (36) z Perthu v Austrálii zdieľala fotografie svojho neuveriteľného tela 10 rokov po tom, čo utrpela 60% popáleniny pri hroznom útoku, pri ktorom bola podpálená.

Odvážna žena, ktorú podpálila narkomanka, ktorá si myslela, že spí s jej manželom, sa po 10 rokoch podelila o svoje neuveriteľné uzdravenie. Dana Vulin (36) z Perthu v západnej Austrálii utrpela popáleniny tretieho stupňa na 60 percentách tela, keď ju v roku 2012 napadla Natalie Dimitrovska.

Bláznivá Dimitrovska sa vlámala do Daninho domu a poliala ju chemikáliami predtým, ako ju zapálila, potom, čo sa mylne domnievala, že Dana má pomer s jej manželom, uvádza news.com.au. Danine zranenia boli také vážne, že si lekári nemysleli, že prežije – no po zázračnom uzdravení a desaťročí rehabilitácií predvádza svoje úžasné telo.

Za posledných 10 rokov mala Dana viac ako 200 operácií a na tvári musela nosiť kompresnú masku.

Ale na výročie útoku zdieľala na sociálnych sieťach video, ktoré dokumentovalo jej úžasné zotavenie. Pózovala v červenej spodnej bielizni a napísala: „Marec 2022, 10 rokov po zranení. 36 rokov. Nikdy sa nevzdávaj.“

Potom zverejnila fotografie svojich popálenín krátko po útoku, ktoré vyzerali surovo a bolestivo. Ako video pokračuje, zverejnila fotografie svojej pokožky v priebehu rokov, keď podstupovala operácie, a povedala, že zábery boli úplne neupravené. Dodala, že chcela ostatným ľuďom, ktorí prežili popáleniny ukázať, že „všetko je možné“.

Dana hovorí, že je teraz „hrdá“ na svoje jazvy – a zavtipkovala, že aspoň jej koža nebude ochabovať, keď bude staršia. Dana, ktorá má na sociálnych sieťach 31 000 sledovateľov, prilákala chválu od ľudí, ktorí si myslia, že jej príbeh je inšpiratívny. Jeden povedal, že jej zotavenie bolo „úžasné“, zatiaľ čo ďalší povedal, že ukázala „silu a odhodlanie.“

Dimitrovská si v súčasnosti odpykáva 17-ročný trest odňatia slobody po jej zlomyseľnom útoku na Danu, keď užívala pervitín. Medzitým sa Dana stala motivačným rečníkom a o útoku napísala vo svojej knihe Worth Fighting For, ktorá vyšla v roku 2017. Keď si spomínala na hrozný útok, povedala, že mala pocit, akoby „celý svet horel“, keď sa jej zapálila tvár, ruky, hrudník a žalúdok.

„Plamene sa mi rozšírili do hlavy, vlasy mi vyskočili za pár sekúnd a keď som sa načiahla, aby som si utrela horiace chemikálie z tváre, ruky som už mala v plameňoch,“ povedala Dana. Opísala, že pociťovala „neznesiteľnú“ bolesť, keď  Natalie utiekla a spomenula si: „Smiala sa mi, keď som horela zaživa.“ Dana si spomínala, ako sa snažila utiecť k umývadlu a vyliala na seba vedro vody, aby uhasila zúriace plamene.

Ale po rokoch ťažko vybojovaného uzdravovania je Dana spokojná s tým, kým je. Povedala: „Možno to nie je pre každého, ale som taká hrdá na to, ako tvrdo som pracovala na svojom tele a cítim sa najsilnejšie a najlepšie, ako som sa kedy v živote cítila.“

Prajeme tejto odhodlanej žene v živote veľa šťastia…