Zlé správy pre otcov! Malo by dieťa spať s matkou do veku 3 rokov?

Zlé správy pre otcov! Malo by dieťa spať s matkou do veku 3 rokov?

25 júna, 2022 0 Od Redakcia

Najlepšie je, ak dieťa spí s matkou do veku 3 rokov. Tím pediatrov zistil, že deti, ktoré sú už od niekoľkých dní uložené v oddelených postieľkach, spia nepokojnejšie a horšie. Deti, ktoré spia oddelene, majú tiež vyššiu srdcovú frekvenciu ako tie, ktoré spia s matkou. Ak deti nespia s matkou, môže sa u nich dokonca vyvinúť poškodenie mozgu.

Vedci dospeli k záveru, že to môže viesť k možným poruchám správania v neskoršom veku. Podľa Dr. Nielsa Bergmana je pre harmonický vývoj dieťaťa nevyhnutné, aby sa aspoň počas prvých mesiacov cítilo blízko matky. Odporúča sa, aby spalo na hrudi svojej matky. Potom, počas nasledujúcich 2-3 rokov, je najlepšie spať s matkou.

Niektorí ľudia tiež položili otázku, nakoľko je pre matku nebezpečné spať s dieťaťom. K tretine všetkých úmrtí dojčiat dochádza, keď matka spí s dieťaťom. „Ak dieťa spí v jednej posteli s matkou a zomrie, nie je vždy na vine matka. Dusenie môžu spôsobiť toxické výpary, cigaretový dym, príliš veľký vankúš a nebezpečné hračky,“ hovorí doktor Bergman.

Štúdia 16 novorodencov ukázala, že deti, ktoré spali s matkou, boli vyrovnanejšie a mali normálnejší srdcový tep. Deti, ktoré spali so svojimi matkami, prespali oveľa väčšiu časť noci ako deti, ktoré spali samé. Tento vyvážený vývoj má veľký vplyv na to, ako vyrovnané budú neskôr v dospelosti a ako sa dokážu vyrovnať so stresom.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.