Nádherné gesto 99-ročnej pani, ktorá prišla o syna…

Nádherné gesto 99-ročnej pani, ktorá prišla o syna…

25 júna, 2022 0 Od Redakcia

Celosvetová pandémia COVID-19 bola možno katastrofou, na ktorú bol len málokto z nás pripravený, ale v mnohých ohľadoch poslúžila ako budíček, ktorý mnohí z nás potrebovali. Nemožno zľahčovať smútok spojený s utrpením rodín na celom svete v dôsledku koronavírusu, ale sú aj iné lekcie, ktoré nám pandémia dala a ktoré by bolo dobré si zapamätať.

Konkrétne tie, ktoré hovoria o láske k blížnemu svojmu, o tom, že treba ťahať za jeden povraz a zostať pevný a odhodlaný tvárou v tvár nepriazni osudu. Nemalo by nás prekvapiť, že počas pandémie sa vytvorili rôzne druhy nepravdepodobných susedských zväzkov. Koniec koncov, bolo to obdobie, keď mnohí ľudia boli prakticky uzavretí vo svojich domovoch a nemohli sa odvážiť do práce alebo do spoločnosti.

Jednou z osôb, ktorá vie lepšie ako väčšina ostatných, aké je to byť osamelý, je 99-ročná vdova Mary O’Neilová z Minneapolisu v Minnesote. Podľa správ žila počas pandémie v roku 2021 sama, ale vytvorila si dosť zvláštny vzťah s dvojročným chlapcom Benjaminom Olsonom, ktorý žil v susedstve.

„Viac ako rok nevidel iné deti,“ prezradila Benjaminova matka. „Nestýkal sa s nikým okrem našej rodiny a Mary.“ Našťastie pre Benjamina mal nepravdepodobného priateľa, ktorý žil hneď na druhej strane plota. S Mary si vytvorili vzťah prostredníctvom jednoduchých vecí, ako je fúkanie bublín jeden druhému a komunikácia z opačných veránd.

Niekedy Benjamin nosil Mary ako darčeky kamene alebo hrsť piesku. Inokedy sa hrali s loptou – Benjamin ju hádzal a Mary mu ju odrážala svojou palicou. Ako ich priateľstvo rástlo a Benjamin a Mary trávili čoraz viac času vo vzájomnej spoločnosti, Mary sa rozhodla urobiť gesto, ktoré zaručene potiahne za srdce všetkých, ktorí si ich príbeh čítajú.

Jedného dňa prišla 99-ročná žena do Benjaminovho domu s košom na bielizeň plným hračkárskych nákladných áut. „Mary povedala, že má tieto nákladné autá pre Benjamina,“ hovorí Benjaminova mama Sarah. Benjaminova rodina však nevedela, že hračkárske nákladné autá patrili Máriinmu zosnulému synovi, ktorý bohužiaľ zomrel už dávnejšie.

Podľa Benjaminovej mamy nákladné autá pomohli jej dvojročnému chlapcovi naučiť sa farby a zároveň prehĺbili puto medzi ním a takmer storočnou Mary. Podľa všetkého zostala táto dvojica najlepšími priateľmi počas celej pandémie. Myslím, že by sme sa od ich krásneho priateľstva mohli niečo naučiť.

Pandémia COVID-19 nebola pre nikoho jednoduchá. Napriek tomu, ako bolo spomenuté na začiatku tohto článku, existujú ponaučenia, ktoré si môžeme vziať do budúcnosti.

Prosím, zdieľajte tento článok, ak si myslíte, že vzťah medzi Mary a Benjaminom stojí za prečítanie.