Zomrela 40-ročná matka a svojej dcére zanechala 17 darčekov. Dôvod je srdcervúci…

Zomrela 40-ročná matka a svojej dcére zanechala 17 darčekov. Dôvod je srdcervúci…

27 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Elisa Girotto, „zomrela“ vo veku štyridsať rokov. Dôvodom bola rakovina, ktorá bola agresívna. Odvtedy, ako sa dozvedela diagnózu, bola predvídavá a zanechala svojej dcére sedemnásť darčekov. Toto číslo predstavovalo počet narodenín, ktoré bude mať až do dospelosti.

Elisine pohyby po oznámení lekárov

Lekári jej oznámili, že bude žiť už len dva mesiace. Potom Elisa povedala svojmu partnerovi: „Myslela som si, že budem mať trochu viac času. Ale to nevadí, aj tak to zvládneme.“ Okamžite sa vzali a od tej chvíle sa Elisa Girotto rozhodla venovať len svojej malej dcérke Alici. Kúpila jej sedemnásť darčekov, jeden na každé narodeniny.

Bábiky, maňušky, knihy, ale aj veľký glóbus s vlajkami, na ktorom boli vlajky všetkých miest, ktoré si Elisa želala navštíviť so svojou dcérou. Ti amerò per sempre (budem ťa milovať navždy) come farò senza di te (čo budem robiť bez teba), il mio capolavoro (moje majstrovské dielo) napísala Elisa krátko pred smrťou k fotografii, ktorú zverejnila so svojou dcérou na Instagrame.

Zároveň dievčatku zanechala dva zošity s nežnými myšlienkami a nahraté CD, aby nezabudlo na jej hlas.

Aby sa vzťah medzi matkou a dcérou nikdy neprerušil a aby smrť nikdy nemohla nastoliť svoje vlastné, bezcitné zabudnutie.