O dieťa sa pokúšali 10 rokov a prišli oň v dôsledku lekárskej chyby…

O dieťa sa pokúšali 10 rokov a prišli oň v dôsledku lekárskej chyby…

25 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Tragický príbeh uzrel svetlo sveta  vďaka vyšetrovaniu zodpovednosti za tragédiu. Dvaja nešťastní rodičia, ktorí sa o dieťa pokúšali 10 rokov, sa dočkali úmrtia svojho predčasne narodeného dieťaťa v dôsledku zlého zaobchádzania zo strany zdravotníckeho a ošetrovateľského personálu.

Ich dieťatko prišlo na svet predčasne v r.2019 a malo len 25 týždňov a potrebovalo špeciálnu starostlivosť, ale žiaľ, zostalo nažive len 4 dni. Nedávno vyšetrovanie ukázalo, že jeho smrť spôsobila obrovská chyba, keď hadička spôsobila poškodenie pečene a následne vnútorné krvácanie, ktoré viedlo k úmrtiu. Podľa nálezu by sa smrteľnému poškodeniu predišlo, ak by sa táto hadička vymenila skôr a dieťa by prežilo.

Samotný protokol pôrodnice hovorí, že tento konkrétny katéter sa musí meniť každých 24 hodín, ale ten, ktorý spôsobil poškodenie, bol v tele dieťaťa už celých 66 hodín. Hoci komplikácia, ktorá spôsobila smrť dieťaťa, je niečo, čo sa v takýchto prípadoch môže stať, zástupcovia vedenia pôrodnice priznali sériu zlyhaní, ktoré zmenili štandardný postup na potenciálne škodlivý a nakoniec viedli k tragickej udalosti.

V príhovore k rodičom vedúci výboru povedal: „Čakali ste dva roky, kým ste sa dozvedeli, čo sa stalo, a to bolo pre dvoch rodičov, ktorí prišli o svoje dieťa, nesmierne bolestivé. Ďakujem vám za vašu trpezlivosť a pochopenie, keď ste podrobne počúvali, ako sa vaše dieťa stratilo.“

Rodičia pre médiá uviedli: „Naším cieľom bolo, aby pravda vyšla najavo, aby sa takéto zničujúce chyby neopakovali a aby viac rodín ako my nesmútilo.“

Šťastnou správou pre nich je, že pred rokom sa im narodilo druhé dieťa, zdravé dievčatko. ❤️