Zomrela mamička, ktorej diagnostikovali zriedkavú rakovinu oka – odpočívaj v pokoji.

Zomrela mamička, ktorej diagnostikovali zriedkavú rakovinu oka – odpočívaj v pokoji.

29 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Jessice Boesmillerovej diagnostikovali veľmi zriedkavú rakovinu oka, keď čakala dvojičky. Mladá matka po sebe zanechala štyri deti a smútiaceho manžela. Jessice Boesmillerovej prvýkrát diagnostikovali melanóm oka v roku 2017, keď čakala dvojčatá. Diagnóza ju a jej rodinu šokovala, ale boli pripravení s jej stavom statočne bojovať.

A spočiatku sa zdalo, že Jessica je na ceste k uzdraveniu. Jessica podstúpila dve operácie, jednu na odstránenie oka a ďalšiu na prípravu očnej protézy. Protéza oka jej skutočne pomohla so sebadôverou a pomohla jej žiť normálny život. Melanóm oka, ktorý bol Jessice diagnostikovaný, je neuveriteľne zriedkavý a postihuje len päť z 1 milióna ľudí. Rakovina sa však záhadne vyskytla u viac ako dvoch desiatok ľudí v oblasti Huntersville, kde Jessica bývala.

Vysoký výskyt zriedkavej rakoviny sústredený v jednej oblasti vyvolal veľké znepokojenie miestnych orgánov, ktoré financujú výskum a presadzujú ďalšie finančné prostriedky, aby pomohli nájsť príčinu tohto nárastu očného melanómu. Jessica s rakovinou statočne bojovala niekoľko rokov, kým jej napokon podľahla. Jej manžel Mark Bosemiller založil na Facebooku stránku, na ktorej zaznamenáva Jessicinu cestu po diagnostikovaní rakoviny, v utorok zverejnil správu o jej smrti.

Príspevok znel: „Dnes Jessica Boesmillerová dostala krídla. Zomrela obklopená milujúcou rodinou, ktorá nad ňou bdela celú noc.“

Mark v príspevku spomenul, že Jessica si bola vedomá svojej blížiacej sa smrti a prijala ju. Počas posledných týždňov svojho života si Jessica plne uvedomovala svoju smrť a rozhodla sa zostať doma a tráviť čas so svojou rodinou. Na Facebooku napísala, že je vďačná za kvalitne strávený čas so svojimi synmi, kde ju učili hrať šach a pomáhali jej zabávať sa vlastným osobitým spôsobom.

Pokiaľ ide o vysoký výskyt očného melanómu v oblasti Huntersville, ten stále vyvoláva obavy obyvateľov aj úradníkov v tejto oblasti. V jednom z predchádzajúcich rozhovorov, ktoré Jessica poskytla, povedala: „Chceme odpovede.“ „Osobne sa musím naďalej hýbať a žiť a starať sa o svoje deti,“ povedala.

Už roky sa vyšetruje, prečo sa táto rakovina v oblasti Huntersville vyskytuje tak často, ale bezvýsledne. Miestne úrady robili genetické testy diagnostikovaných osôb, testy pôdy a ďalšie, ale stále nemajú odpovede.

Odpočívaj v pokoji, Jessica Boesmillerová. A pomodlite sa za jej rodinu, aby našla útechu v tomto pre ňu ťažkom období!