Zúfalá matka TOTO zverejnila na stránke svojej dcéry na Facebooku. Prečítajte si to a zamyslíme sa!

Zúfalá matka TOTO zverejnila na stránke svojej dcéry na Facebooku. Prečítajte si to a zamyslíme sa!

4 marca, 2023 0 Od Redakcia

Matka 16-ročného dievčaťa zverejnila tento text na profile svojej dcéry na Facebooku . Snaží sa ním zvýšiť povedomie rodičov o nebezpečných účinkoch alkoholu na ich deti.

„Rodičia pozor:

To, na čo sa pozeráte, je to, čo môžu so 16-ročným dieťaťom urobiť 2 pivá, 2 panáky Captain Morgan, 2 panáky jablčnej brandy, 2 panáky whisky a hrsť čučoriedok napustených alkoholom. Moja dcéra a jej sesternica sa včera večer rozhodli usporiadať oslavu v dome jej otca, ktorý bol 2 hodiny preč. Vrhli sa na skrinku s alkoholom a keď môj bývalý manžel prišiel domov, našiel obe dievčatá opité. Naša dcéra nereagovala, odpadla. Okamžite ju previezli do nemocnice vo Wyomingu a tam sme sa s Kurtom stretli.

Keď som prišla, bežala som na pohotovosť a videla som svoje dieťa na nosidlách. Bola prikrytá vyhrievanými dekami, aby sa vyrovnala s podchladením (jej telesná teplota klesla na 35 stupňov Celzia). Dostala veľa tekutín na infúziu. Jedna z hadičiek v jej krku siahala až do žalúdka a neustále odvádzala tekutinu. Trvalo tri pokusy, kým sa im podarilo Taylor intubovať a počas intubácie jej roztrhli hrdlo. Bolo to nevyhnutné, pretože to umožnilo jej napojenie na ventilátor, ktorý za ňu nasledujúcich 13 hodín dýchal, pretože nebola schopná dýchať sama.

Môj bývalý manžel okolo polnoci odviezol dcéru sanitkou do detskej nemocnice Amplatz. Päťkrát prekročila povolený limit alkoholu. Dosť vysoký na to, aby zabil dospelého človeka. Lekári v Amplatz nám jasne povedali, že ak by naše dieťa v tom čase nenašiel jej otec, v noci by nepochybne zomrelo. Len vďaka Bohu nebudeme tento týždeň pochovávať naše dieťa. Ale len preto, že sme nesmierne požehnaní.

Dúfam, že moja dcéra a neter pochopia, aké mali šťastie. Dúfam, že po tom, čím si prešli, dostanú cennú lekciu. A dúfam, že sa o túto moju skúsenosť podelia mnohí používatelia Facebooku a pomôžu zabrániť tomu, aby ďalšie dieťa prišlo o život kvôli alkoholu. Deti zostali samé len 2 hodiny.

Prosím, podeľte sa. Pomôžte zvýšiť povedomie o nebezpečenstve otravy alkoholom a oportunistického pitia alkoholu u tínedžerov. Nikdy som si nemyslela, že by sa nám to mohlo stať.

Možno sme sa nad tým mali zamyslieť.“