11-ročné dievča, ktoré kráčalo na školský autobus, teraz bojuje o život!

11-ročné dievča, ktoré kráčalo na školský autobus, teraz bojuje o život!

3 februára, 2022 0 Od Redakcia

Texaská matka dúfa, že viac ľudí začne dávať pozor pri šoférovaní po tom, čo jej dcéru zrazilo auto, keď sa pokúšala nastúpiť do školského autobusu.

„Nechcete predsa, aby vám zavolali, že niekto zrazil vaše dieťa,“ povedala. „Srdce vám spadne. Na ten deň nikdy nezabudnem.“

Podľa úradov 11-ročná N’emaya Mitchellová nepoužívala chodník, keď ju 16. septembra na Ella Blvd. v okrese Harris v Texase zrazilo SUV. Jej matka uviedla, že keďže bývajú oproti autobusovej zastávke, jej dcéra zvyčajne chodí cez ulicu. Vodič zostal na mieste nehody a bol skontrolovaný, či nevykazuje známky opitosti alebo poruchy, ale žiadne známky nevykazoval.

„Začala som kričať, že niekto zrazil niekoho dieťa. Tá pani, jej matka… býva na druhej strane ulice. Jej matka vyšla von o dve alebo tri minúty neskôr po tom, čo ju niekto zrazil. Nevedela, čo sa deje. Nevedela, že jej dieťa bolo zasiahnuté,“ povedal svedok pre ABC13. Lanita Mitchellová, matka dieťaťa, povedala, že asi päť minút po odchode jej dcéry niekto zaklopal na dvere.

„Videla som svoje dieťa len tak ležať s jednou topánkou na ľavej strane a jej batohom na ľavej strane,“ povedala Mitchellová.

N’emayu previezli do nemocnice, kde odvtedy bojuje o život. „Minulú sobotu mi zavolali, že ju opäť pripájajú na prístroje,“ povedal Mitchell. „Bojuje o svoj život. Je v kritickom stave. Funguje jej mozog, má tam tekutinu, zlomené rebro, pľúca, pečeň.“ Hoci vyšetrovanie bolo uzavreté a vodič nebol obvinený, Mitchell nie je spokojná.

„Sú tam značky hore a dole Ellou, autobusové zastávky a všetko,“ povedala. „Neviem, ako je možné, že nevidíte dieťa, ktoré ide do školy.“ Bola zriadená finančná zbierka GoFundMe, ktorá má Mitchellovej pomôcť zaplatiť všetky výdavky spojené so starostlivosťou o N’emayu.

Láme mi srdce, keď počujem, že ďalšie dieťa bolo zrazené, keď sa snažilo nastúpiť do školského autobusu. Všetci musíme dávať pozor, keď jazdíme v blízkosti školských zón a okolo školských autobusov.

Prosím, zdieľajte túto správu, aby ste rozšírili povedomie a modlite sa za N’emayu.