POZOR na falošné lieky, ktoré sa dostali na trh!

POZOR na falošné lieky, ktoré sa dostali na trh!

4 februára, 2022 0 Od Redakcia

Od začiatku, kedy začala epidémia koronavírusu eviduje Štátny ústav pre kontrolu stále viac podnetov na internetových e-shopoch, ktoré ponúkajú zákazníkom neoverené prípravky a lieky. Nákup týchto liečiv však môže predstavovať veľké zdravotné riziko.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv doporučuje lidem, aby si lieky kupovali v kamenných lekárňach alebo v schválených internetových lekárňach, pretože lieky môžu byť veľkým rizikom pre pacientov. Falošný prípravok má vo väčšine prípadov nezrovnalosti v dokumentácii ako je názov a označenie liečiva, údaje o výrobcovi, zemi výroby či držiteľovi rozhodnutí o registrácii.

Lieky, ktoré sú najčastejšie kopírované, sú liečivá na erektilnú dysfunkciu, lieky na chudnutie s anabolickým účinkom, ale v posledných mesiacoch sú to predovšetkým prípravky na prevenciu alebo liečbu ochorenia COVID-19. ,,Falšovatelia do nich môžu pridávať rôzne nebezpečné prímesi, napríklad jedy na krysy, cement, ťažké kovy, parketový vosk či farbivá do tlačiarní,“ upozorňujú kontrolóri na sociálných sieťach.

Zdieľajte aj s ostatnými.