15-ročný mladý génius sa stal jedným z najmladších ľudí, ktorí kedy ukončili univerzitu s titulom. Teraz chce podporiť svoju autistickú sestru…

15-ročný mladý génius sa stal jedným z najmladších ľudí, ktorí kedy ukončili univerzitu s titulom. Teraz chce podporiť svoju autistickú sestru…

5 marca, 2022 0 Od Redakcia

Chlapec (15), s vysokoškolským titulom, chce dobrú prácu, aby podporil svoku autistickú sestru…

Jacka Rica, ktorý sa stal jedným z najmladších ľudí, ktorí absolvovali bakalársky titul na University of Nevada, pochválila jeho hrdá mama za jeho láskavosť. 15-ročný malý génius sa stal jedným z najmladších ľudí, ktorí kedy ukončili univerzitu s titulom.Jack Rico z Kalifornie promoval s titulom BA Hons na University of Nevada v Las Vegas s GPA 3,78 – čo sa rovná približne 90 %.

Podľa facebookovej stránky univerzity je Jack jedným z jej „najmladších absolventov“.

Jackova hrdá mama Ru Andrade sa v rozhovore pre Fox News rozplývala nad svojím inteligentným synom. Povedala: „Už len to, že som na tejto ceste po jeho boku, bolo také úžasné. Viem, že svojmu vzdelaniu venuje veľa pozornosti. Je však aj milé dieťa – nikdy nemal s nikým problémy.“ Pani Andrade dodala, že Jack, ktorého sestra je autistické dieťa, bol ku nej vždy taký láskavý a starostlivý a že je na neho veľmi hrdá.

Jackova mama ho učila doma štyri roky, a keď mal 11 rokov, tvrdí, že sa snažila naučiť ho informácie, ktoré ešte nevedel. „Dala som mu všetko, čo som mala a on bol múdrejší ako ja,“ povedala. Namiesto toho, aby šiel na strednú školu, bol Jack po zložení prijímacej skúšky zapísaný do tried na univerzitnej úrovni na Fullerton College. Počas dvoch rokov na vysokej škole mal Jack štyri pridružené tituly: história, sociálne správanie, umenie a ľudský prejav a sociálne vedy.
V júni 2020 nastúpil na University of Nevada, aby dokončil bakalárske štúdium – a promoval 14. decembra minulého  roku. Teraz sa Jack zameriava na magisterský titul – ale zatiaľ si dáva chvíľu voľna, aby si užil čas so svojimi bratrancami a hral videohry. Nie je si istý, čo chce ďalej študovať, ale Jack hovorí, že chce plynule hovoriť po španielsky a naučiť sa kódovať.

V budúcnosti chce mať dostatok peňazí na to, aby uživil a staral sa o svoju sestru „do konca života“.

Pani Andrade povedala: „To je jeho plán a motivácia cez to všetko.“

Zdieľajte tento krásny príbeh tohto mladého génia :). My mu držíme palce, aby sa jeho ciele splnili.💗