Smrteľné stíhacie lietadlá RAF “, pri ktorých sa Putin „zapotí“, pristanú v Spojenom kráľovstve…

Smrteľné stíhacie lietadlá RAF “, pri ktorých sa Putin „zapotí“, pristanú v Spojenom kráľovstve…

6 marca, 2022 0 Od Redakcia

Ako prudko stúpa medzinárodné vojenské napätie, nadzvukové lietadlá F-35B Lightning v hodnote 300 miliónov libier jedno za druhým pristávajú v RAF Marham v Norfolku. Hrozivé lietadlá môžu niesť palebnú silu 22 000 libier vrátane ôsmich laserom navádzaných bômb Paveway a sú tiež vybavené desivým „režimom šelmy“.

S maximálnou rýchlosťou 1 200 mph a schopnými letieť vo výške 50 000 stôp; infračervené navádzacie strely sú navrhnuté tak, aby predbehli iné vzdušné bomby. Bombardéry sú prvé, ktoré sa vyhýbajú radarovej stealth technológii s nadzvukovou rýchlosťou s rozpätím krídiel 35 stôp a na vzlet potrebujú len 450 stôp.
Svedok, ktorý sledoval pristávanie lietadiel, pre denník The Sun povedal, že sú to vojnové stroje, pri ktorých sa „Putin alebo akýkoľvek nepriateľ zapotí“.

Sú prvými, ktorí sa vyhli radarovej stealth technológii s nadzvukovou rýchlosťou s rozpätím krídel 35 stôp a na vzlet potrebujú iba 450 stôp. Môžu tiež vzlietnuť a pristáť vertikálne a budú spoločne obsadené Kráľovským letectvom a Kráľovským námorníctvom, ktoré operujú z pevniny aj z mora. Ďalšie tri stealth prúdové lietadlá dorazia tento rok a sedem ďalších v roku 2023, pričom sa očakáva, že všetkých 48 z prvej série bude dodaných do konca roka 2025.
Prichádzaju v čase, keď ruský prezident klamal a povedal, že Rusko nebombarduje ukrajinské mestá napriek tomu, že americké odhady naznačujú, že Moskva vypálila najmenej 500 rakiet.

Vladimir Putin dohliadal na neustále ostreľovanie Ukrajiny vojenskými aj civilnými štruktúrami, ktoré sa stali terčom a stovky ľudí zabili. Medzitým sa špeciálne jednotky v USA a Spojenom kráľovstve údajne pripravujú na vysoko rizikovú záchrannú misiu na záchranu ukrajinského prezidenta. Ruské špeciálne jednotky Spetsnaz sa teraz údajne zameriavajú na Volodymyra Zelenského a vojaci sa snažia premiestniť prezidenta z Kyjeva.

Demonštranti sa postavili proti výstrelom, keď pochodovali smerom k ruským jednotkám v okupovanom ukrajinskom meste. Demonštranti sledovali ustupujúcich ruských vojakov v Melitopole počas demonštrácií v okupovaných mestách po celej Ukrajine. Rusko tiež prisľúbilo, že prijme „odvetné opatrenia“ voči Spojenému kráľovstvu za jeho dnešnú takzvanú „sankčnú hystériu“.

A snahy o evakuáciu Mariupolu boli zastavené, keďže ruské ostreľovanie únikových ciest pokračovalo napriek prímeriu.