25 rokov chodila každý večer spať nalíčená: Pozrite sa, čo sa stalo s jej očami!

25 rokov chodila každý večer spať nalíčená: Pozrite sa, čo sa stalo s jej očami!

20 júna, 2022 0 Od Redakcia

Väčšina z nás je známa tým, že niekoľkokrát zaspala s nalíčeným make-upom, keď sme sa vrátili domov z podujatia tak unavení, že nám došla energia na jeho odstránenie. Samozrejme, že by nás nenapadlo nechať si make-up každý večer, ale nie je to také samozrejmé pre každého.

Jedna Austrálčanka, Teresa, dokázala prežiť 25 rokov svojho života bez toho, aby sa večer odlíčila. Keď začala s týmto zlozvykom, mala 25 rokov. Dnes má 50 rokov a dosiahla významný míľnik aj v iných smeroch. Keď vidíte tieto obrázky, uvedomíte si, aké škodlivé môže byť pravidelné zaspávanie s nalíčeným make-upom.

Teresa sa rozhodla navštíviť lekára po tom, čo začala pociťovať zvláštny pocit v očiach. Podľa jej slov mala pocit, že má niečo v oku a nemôže sa toho zbaviť. Keď ho lekár vyšetril, bol šokovaný tým, čo našiel. Pravdou je, že Teresa sa stala študentkou Americkej oftalmologickej akadémie.

Teresa mi povedala, že nosí dosť veľa mejkapu a za 25 rokov si ho ani raz pred spaním poriadne neodlíčila. Problém bol na vnútornej strane viečok. Líčidlá sa usadili v zhlukoch a odvápnili sa, takže mala pocit, že ju niečo štípe v očiach. „Vápnité usadeniny boli usadené v spojovke a vrstvách pod ňou a boli veľmi dobre viditeľné.

Bolo to, akoby na tú oblasť bolo nanesené tetovanie. V podstate vždy, keď zavrel oči, tieto usadeniny akoby poškriabali povrch očnej gule, teda rohovky.“ – poznamenala Dr. Rebecca Taylorová.

Teresa mala aj nepríjemný zápal spojiviek. Spojivka má tiež chrániť oko pred infekciou, čo sa v tomto prípade nepodarilo. Počas 90-minútového zákroku sa im podarilo odstrániť usadeniny z vnútorného viečka, čo Teresa opísala ako „nie veľmi príjemné“.

„Rôzne produkty na líčenie, ako napríklad maskara, obsahujú množstvo škodlivých zložiek. Ak ho necháte pôsobiť cez noc, nie je to veľký problém, ale pravidelné spanie s nalíčeným make-upom je nebezpečné. Aj keď ste veľmi unavení, odlíčenie by ste mali vykonať pred spaním.“ – poznamenal profesor John Dart.

Ak sa vám tento článok poučný, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!