Opustila som manžela kvôli kňazovi z mojej farnosti. Ale keď som požiadala o rozvod, rozišiel sa so mnou…

Opustila som manžela kvôli kňazovi z mojej farnosti. Ale keď som požiadala o rozvod, rozišiel sa so mnou…

20 júna, 2022 0 Od Redakcia

Dobrý deň. Rozhodla som sa podeliť o svoj príbeh, pretože nedokážem pochopiť ľudí. Bola som vydatá 15 rokov a mám dvoch chlapcov (dvojčatá) v tínedžerskom veku. Pred dvoma rokmi som mala pomer so svojím farárom, ktorý bol kedysi mojím spolužiakom na strednej škole.

V tom čase sme mali krátky nevinný vzťah a hneď ako sa skončila škola, boli sme preč. Znova sme sa stretli na Facebooku cez spoločných známych, keď sa moje manželstvo začalo zhoršovať. Dozvedela som sa, že sa stal kňazom a práve nastúpil do našej farnosti.

Načasovanie nášho opätovného spojenia som brala ako znamenie, keďže som prechádzala vážnou krízou s manželom, ktorý mal milenku a zdalo sa, že to nepôjde. Najprv sme sa rozprávali cez Facebook. Rozprávala som mu o svojom manželstve, o tom, ako som frustrovaná, o záchvatoch hnevu detí, ktoré prechádzajú ťažkým dospievaním.

Zdalo sa, že mi rozumie, že ma podporuje, že sa so mnou múdro rozpráva. Jedného dňa ma pozval, aby sme sa porozprávali osobne. V skutočnosti som išla do kostola a našla som ho. Niekoľko mesiacov som tam chodila dva alebo trikrát do týždňa, prechádzali sme sa po nádvorí a rozprávali sa o mojom manželstve, o mojich problémoch. Bola to skutočná úľava. Nechcel veľa, bláznivo sme sa zamilovali.

Náš vzťah trval šesť mesiacov. Šesť nádherných mesiacov nekonečných rozhovorov, skvelého sexu, úžasnej chémie, puta, ktoré bolo nevídané. Myslela som si, že som našla, čo som chcela. Niekoľkokrát som mu spomenula, že sa chcem rozísť, ale zdalo sa, že je proti.

Myslela som si, že sa k tomu nepostavil zo slušnosti. Jedného večera som to už nevydržala, zbalila som sa, odišla s deťmi k mame. Hneď ako som mu zavolala na mobil a povedala mu to, zmizol! Na druhý deň som ho išla hľadať do kostola. Povedali mi, že sa mu niečo stalo a že v ten deň nepríde.

Týždeň som ho hľadala, mal vypnutý mobil, vypnutý Facebook, v kostole mi povedali, že musí na chvíľu odísť. Začala som sa naozaj báť. O týždeň neskôr mi povedali, že zmenil farnosť. Keď som sa ich spýtala, povedali, že nevedia, kam odišiel, ale mám podozrenie, že ich naučil hovoriť, že nevedia, kde je.

Už sú to tri mesiace a nie je deň, aby som naňho nemyslela. Deň, keď sa nebudem pýtať, prečo to urobil, prečo zmizol, prečo zmizol takto bez vysvetlenia. Čo som mu urobila….modlila sa, aby bol v poriadku, aj keď mi nakoniec ublížil. Nech sa jedného dňa vráti.