3-roční kamaráti vyhrali boj s rakovinou a po dlhom čase sa opäť stretli…

3-roční kamaráti vyhrali boj s rakovinou a po dlhom čase sa opäť stretli…

2 mája, 2022 0 Od Redakcia

Keď bojovali s rakovinou, rýchlo sa spriatelili. Po nejakom čase si užili sladké stretnutie, keďže obaja sú teraz vo fáze zotavovania. Príbeh je o trojročnej Payson a Macovi, ktorí boli začiatkom tohto roka hospitalizovaní v detskej nemocnici vo Phoenixe v Arizone, kde bojovali s rôznymi formami rakoviny.

Po návrate domov začiatkom tohto leta strávili niekoľko týždňov vo svojich mestách, ktoré sú od seba vzdialené 30 minút, kým ich rodičia konečne zorganizovali stretnutie, prvé mimo nemocničných múrov.

Niekoľko týždňov po ich tretích narodeninách, v septembri 2020, bola Payson diagnostikovaná lymfoblastická leukémia a v januári 2021 bol Macovi diagnostikovaný anaplastický veľkobunkový lymfóm v treťom štádiu.

Pozrite si video:

Obe deti sa liečili v detskej nemocnici vo Phoenixe, ale pandémia im veľmi sťažila pobyt v nemocnici, pretože návštevy boli obmedzené.  „Payson bola izolovaná. Kvôli koronavírusu bolo ťažké vidieť ľudí. Každých päť minút si pýtala nové hračky. A potom prišiel Mac,“ hovorí matka dievčaťa.

„Vedela som, že ju bude mať rád,“ hovorí matka malého chlapca, ktorá spomína, ako jej chlapček oslovil malú Payson a povedal jej, že by mohli ísť spolu na krátku prechádzku. Čoskoro sa začali neustále spolu hrať a fotografie z nemocnice ukazujú, ako tieto dve deti v krásnom farebnom oblečení tancujú, učia sa jeden od druhého a zdieľajú svoju lásku k prasiatku Pepovi a korytnačkám Ninjom.

Našťastie sa obe deti zotavujú a pred niekoľkými mesiacmi sa mohli vrátiť domov. Počas týchto dní odlúčenia si však veľmi chýbali. „Každý deň bola jeho prvá otázka: Kedy sa môžem hrať s Payson?“ hovorí Macova mama. Obe rodiny teda naplánovali veľké stretnutie. A nakoniec sa im to podarilo.

Video natočené rodičmi zachytáva okamih, keď sa opäť stretnú a Mac dáva Payson kyticu kvetov. Nasleduje vrelé objatie a neskôr tancujú po dome. Rodičia s nadšením hovorili, že tento deň bude nezabudnuteľný. Deti sa stále stretávajú a dokonca plánujú na jeseň budúceho roka začať chodiť do škôlky.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.