3-týždňové bábätko prestáva dýchať po 2 hodinách jazdy – mama sa teraz snaží všetkých varovať…

3-týždňové bábätko prestáva dýchať po 2 hodinách jazdy – mama sa teraz snaží všetkých varovať…

18 februára, 2024 0 Od Redakcia

Na svete nie je nič bolestivejšie ako vidieť svoje malé dieťa trpieť a bojovať o život. Bohužiaľ, presne to sa stalo Kirsti Clark a jej manželovi Christopherovi v zdanlivo obyčajný deň.

Dvojica sa rozhodla ísť na výlet so svojimi dvoma dievčatkami, 3-ročnou Malenou a 3-týždňovou Harper, no nevinný výlet sa zmenil na nočnú moru.

Po nákupe bola rodina na ceste domov, ale bohužiaľ uviazli v dopravnej zápche a v dôsledku toho im cesta domov trvala 1 hodinu a 45 minút. Počas tejto doby Harper ležala v detskej sedačke.

Keďže Malena mala ísť spať už dávno, Harper zostala na sedadle ďalších 15 minút, kým Christopher uložil staršie dievča do postele. Až potom vytiahli Harpera zo sedadla a všimli si zvláštne príznaky.

„Keď sme prišli domov a manžel konečne vytiahol Harper zo sedačky, malá vyzerala, že sa necíti dobre, a tak ju položil na matrac. Povedala som mu, že má modré ústa. Hneď som cítila, že niečo nie je v poriadku.“

Rodičia sa okamžite ponáhľali do nemocnice, kde sa záchranárom podarilo Harper oživiť. Rodičia boli upozornení, že ak bábätká strávia v autosedačke viac ako hodinu, je vysoké riziko, že budú trpieť nedostatkom kyslíka.

Ukázalo sa, že hladina kyslíka u Harper klesla, a keď ju konečne vybrali zo sedadla a položili, náhle zvýšenie kyslíka jej spôsobilo záchvat.

Kirsti teraz robí všetko pre to, aby o tejto záležitosti informovalo čo najviac rodičov. „Keď nám povedali, že je to všetko kvôli detskej sedačke, nechcela som tomu uveriť. Neviem, prečo nám o tom nikto predtým nepovedal.“

Lekári tiež povedali, že to zvyčajne postihuje menšie, predčasne narodené deti, ale naša dcéra už má 3,8 kg.

„Všetkým rodičom odkazujem, aby si dávali veľký pozor, a ak to nie je bezpodmienečne nutné, aby bolo dieťa v sedačke, okamžite ho vezmite von. A ak zažijete niečo zvláštne, choďte okamžite k lekárovi.“

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!