5 dôvodov, prečo sú hrušky pre vás dobré!

5 dôvodov, prečo sú hrušky pre vás dobré!

4 februára, 2022 0 Od Redakcia

Okrem iného môžu posilniť váš imunitný systém

Staré príslovie hovorí, že „jedno jablko denne udrží lekára mimo dosahu“. Hoci vieme, že nemôžeme porovnávať jablká s hruškami, aj tak to urobíme. Hrušky sú totiž tiež mimoriadne zdravé. Ponúkame vám päť dôvodov, prečo by ste mali hrušky jesť každý deň.

1. Hrušky sú skvelé pre vaše srdce a cievy
Je to vďaka vláknine, ktorú ovocie obsahuje. Tie vám môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a krvný tlak.

2. Menšia pravdepodobnosť vzniku cukrovky 2. typu
Okrem vlákniny hrušky obsahujú aj flavanoly a anthicidy. Tieto tri faktory spoločne znižujú riziko vzniku cukrovky 2. typu. Je to spôsobené ich schopnosťou zvyšovať inzulínovú rezistenciu, vďaka ktorej vaše telo ľahšie vstrebáva inzulín a glukózu do krvného obehu.

3. Silnejší imunitný systém
Hrušky sú plné antioxidantov, ako je vitamín C a meď. Tieto antioxidanty pomáhajú vášmu imunitnému systému lepšie fungovať, a tak vás lepšie chránia pred chorobami. A to je v dnešnej dobe viac ako luxus. A ak predsa len ochoriete, hrušky vám pomôžu rýchlejšie sa vyliečiť.
Priemerná hruška obsahuje približne 20 % vlákniny, ktorú denne potrebujeme. Ako pravdepodobne viete, vlákniny sú dobré pre váš tráviaci systém. Vláknina v hruškách sa pri prechode tráviacim traktom nemení. Jednou z výhod je, že vyživujú zdravé črevné baktérie a čistia vaše črevá zvnútra. Hrušky pôsobia aj ako mierne preháňadlo, ktoré môže pomôcť pri zápche.

5. Lepšia pokožka
Buďme úprimní, kto by nechcel mať lepšiu a žiarivejšiu pleť? Zabudnite na všetky krémy a masky, jednoducho jedzte viac hrušiek. Vláknina v hruškách zabezpečuje, že hladina cukru v krvi príliš nekolíše, čo znamená, že kolagén vo vašej pokožke sa nepoškodzuje. Okrem toho hrušky môžu pomôcť aj v boji proti vráskam. Ovocie obsahuje aj antioxidanty, ako je vitamín C, vitamín K a meď, ktoré pomáhajú udržať vašu pokožku zdravú. Vďaka tomu bude vaša pleť hladšia, jasnejšia a zdravšia.

Tak čo na to hovoríte? :).