7x ako váš vzhľad vypovedá o vašom charaktere a zdraví!

7x ako váš vzhľad vypovedá o vašom charaktere a zdraví!

4 februára, 2022 0 Od Redakcia

Či chceme, alebo nie, všetci posudzujeme druhých. V priebehu sekundy si vytvoríte názor na niekoho, koho vôbec nepoznáte. Platí to pre pokladníčku v supermarkete, toho nového kolegu alebo vášho fešáka na Tinderi. Myslíme si, že na základe vzhľadu môžeme posúdiť, aký je niekto inteligentný alebo spoľahlivý. Stáva sa, že náš prvý dojem je úplne mylný, ale nasledujúcich 7 vecí naozaj niečo vypovedá o osobnosti človeka. Je dobré to vedieť!

1. Obrázok je hodný tisícov slov

Vedeli ste, že ľudia dokážu povedať, aký je niekto človek, len na základe fotografie? Výskum z roku 2009 hovorí, že už len letmý pohľad na niekoho vám môže prezradiť, aký je sebavedomý, či je nábožensky založený, extrovertný, orientovaný na detaily alebo ústretový. Naozaj nepotrebujete veľa, aby ste získali predstavu o tom, aký niekto je!

2. Atraktívny je schopný?

Pravdepodobne ste už počuli, že dobre vyzerajúci ľudia majú viac vydarených vlastností. Psychológovia to nazývajú „haló efekt“. Ak niekto dobre vyzerá, automaticky predpokladáme, že je inteligentný alebo oddaný. Často dostávajú vyšší plat a majú väčšiu šancu na povýšenie. Život naozaj nie je spravodlivý.

3. Tvár a vedenie

Vedeli ste, že ľudia posudzujú vašu schopnosť viesť na základe vašej výšky a dĺžky tváre? Vysokí ľudia s dlhou tvárou sú považovaní za lepších vodcov. Ukázal to výskum uskutočnený v roku 2013. Zvláštne, však?

4. Tvár a agresivita

Ľudia môžu na základe štruktúry vašej tváre zistiť, nakoľko ste agresívny. Široká tvár so širokou čeľusťou poukazuje na agresívnejšiu osobu. Dáva to zmysel, pretože takýto typ tváre je spôsobený vysokou hladinou testosterónu. Na základe vašej tváre môžu ľudia tiež posúdiť, akí ste silní. Ľudí s priateľskejšou tvárou hodnotia ako slabších a predpokladáte, že ľudia s nahnevanou tvárou sú silnejší.

5. Tvár a kriminalita

Podľa britského a izraelského výskumu sú ľudia, ktorí vyzerajú nahnevane, vo všeobecnosti častejšie považovaní za zločincov. Ak máte zlomyseľný alebo nespoľahlivý pohľad, často vás spájajú s temnými aférami. Z výskumu vyplýva, že ľudia s nespoľahlivým výzorom často dostávajú prísnejšie tresty ako ľudia so spoľahlivým výzorom.

6. Tvár a zdravie

Nie je prekvapujúce, že váš vzhľad vypovedá o vašom zdraví. Tí, ktorí fajčia, budú mať viac vrások ako nefajčiari. A vedeli ste, že počet vrások na vašej tvári vypovedá niečo o vašom srdci? Podľa výskumu z roku 2012 majú ľudia s väčším počtom vrások na tvári v priemere horšie srdce. Dokonca aj samotný pohľad na niekoho oči vám môže veľa povedať o jeho zdraví. Červené škvrny na očiach môžu byť znakom cukrovky.

7. Telo a zdravie

Dlhá štúdia so 4000 mužmi ukázala, že dĺžka niektorých prstov môže súvisieť s ich rizikom rakoviny prostaty. Muži, ktorých ukazovák je rovnako dlhý ako prstenník alebo ukazovák, ktorý je dlhší ako prstenník, majú o 33 % vyššiu pravdepodobnosť, že dostanú rakovinu prostaty. Zistila sa aj súvislosť medzi výškou a pravdepodobnosťou ochorenia. Vyšší ľudia majú menšiu šancu mať problémy so srdcom a nízki ľudia majú menšiu šancu dostať rakovinu. Mohlo by to byť spôsobené rastovými hormónmi, ktoré v niektorých prípadoch znižujú pravdepodobnosť ochorenia, ale v iných prípadoch ju zvyšujú.

Zdieľajte aj s ostatnými:).