5 spôsobov použitia octu, o ktorých ste ešte nepočuli!

5 spôsobov použitia octu, o ktorých ste ešte nepočuli!

9 februára, 2022 0 Od Redakcia

Ocot je pravdepodobne jednou z mála vecí, ktoré zlepšujú všetky veci – jedlo, ktoré jete, ako aj spôsoby čistenia, ktoré ste sa doteraz v živote naučili. Absolútne nemusíme vdychovať všetky tie škodlivé chemikálie, ktoré obsahujú čistiace prostriedky, pretože ocot robí všetko.

Ocot je vynikajúcou čistiacou náhradou, pretože robí prácu lepšie ako drahé výrobky, ktoré kupujete, a stojí oveľa menej. Spoločnosti, ktoré vám chcú len vziať peniaze, vymýšľajú tieto nové „bio“ produkty, ktoré obsahujú ocot a hydrogénuhličitan sodný, ale prečo by ste mali platiť za niečo, čo je bio, keď si môžete jednoducho vyrobiť svoj vlastný v pohodlí svojho domova.

A najlepšie na tom je – máte všetky ingrediencie, ktoré potrebujete.

Tu sú niektoré z vecí, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že môžete robiť s octom – ale MÔŽETE:

Vyčistite tú hnusný sprchový záves.

Sprchové závesy sa bez výnimky v určitom bode počas časového rozpätia, v ktorom ich používate, musia pekne  zakaliť. Keď sa to stane nabudúce, hoďte ho do práčky a siahnite tentoraz po octe namiesto pracieho prostriedku.

Keď sú veci v práčkei, pridajte 1 šálku octu a zapnite ju. Použite cyklus ručné pranie. Ocot vám pomôže zbaviť sa plesní a mydlových nečistôt.

Na čistenie odpadu použite kocky octu.

Nie je nič zábavné na špinavo páchnucom likvidovaní  odpadu – a po chvíli to tak býva, jednoducho sa to nedá obísť – takže v tom momente musíte urobiť upratovanie. Ale čisto múdro. Naplňte misku na ľadové kocky octom a vložte ju do mrazničky. Keď sú kocky zmrazené, odhoďte ich do odpadu a spustite kohútik. Zapnite likvidáciu a nechajte ocot pôsobiť.

Odstráňte pachy.

Smrdia vám topánky do neba? Deodorizujte ich octom. Funguje to pri všetkých typoch zápachu, nielen pri obuvi.

Vytvorte si pohodlnú a opakovane použiteľnú čistiacu handričku. Octové čistiace utierky vám ušetria toľko času a námahy, že za prečítanie tohto článku poďakujete svojim šťastným hviezdam.

Pokračujte a vložte niekoľko zložených utierok do plastovej nádoby naplnenej octom – ale nie úplne. Po zriedení malým množstvom vody ich možno použiť na vyčistenie nečistôt na povrchoch. Keď skončíte, jednoducho ich prihoďte k zvyšku bielizne a opakujte.

Nechajte svoje kuchynské spotrebiče žiarivo čisté.

Použite zmes horúcej vody, octu a nejakého saponátu. Nikdy nebudete používať bežné čistiace prostriedky.

Namiešajte si viacúčelový sprej.

Zmiešajte ocot a vodu v spreji v pomere 1:1. Ak v skutočnosti uprednostňujete silnejšiu čistiacu zmes, použite čistý ocot. Pomocou toho môžete vyčistiť pulty, umývadlá, vane, obklady, sprchy a ďalšie. Nepoužívajte však na mramorové a žulové pulty.

Nemáte radi vôňu octu? Zmizne za niekoľko hodín a všetko za ňou zostane žiarivo čisté.

Zdieľajte tieto užitočné tipy aj ďalej. Ďakujeme :).