Muž odchádzajúci do práce, zazrel tri malé deti utekať z domu. Keď videl čo sa deje, musel rýchlo konať…

Muž odchádzajúci do práce, zazrel tri malé deti utekať z domu. Keď videl čo sa deje, musel rýchlo konať…

9 februára, 2022 0 Od Redakcia

Od malička nás učia nikdy nevbehnúť do horiacej budovy – hrdinami nech sú hasiči. Keď však Ryan Pasborg zbadal skoro ráno požiar domu, nemohol čakať na prvých zasahujúcich. Musel urobiť, čo mohol, aby pomohol.

Pasborg bol na ceste do práce v Green River vo Wyomingu v utorok skoro ráno, keď zacítil dym a potom zbadal horiaci dom. Keď odtiahol svoje vozidlo, uvidel tri malé deti utekať z domu. Videli Pasborga a povedali mu, že ich matka je stále vnútri s ich mladším bratom.

32-ročný muž nestrácal čas a rýchlo vošiel do domu cez garáž. „plazil sa po rukách a kolenách“ a podarilo sa mu nájsť štvorročného súrodenca detí a priviesť ho do bezpečia.

Keďže ochladzovanie vetra bolo podľa tlačovej správy „pod nulou“, Pasborg posadil všetky štyri deti do svojho auta, aby ich udržal v teple.

Potom vstúpil do horiaceho domu druhýkrát, aby našiel ich matku.

Pasborg ju našiel v dome. Bola popálená a ťažko sa jej dýchalo. Vytiahol ju von, ale vtedy bola v bezvedomí a „už nedýchala“. Urobil jej záchranné opatrenia a ona začala sama dýchať.

Dobrý Samaritán odviezol svoje nákladné auto na koniec rodinnej príjazdovej cesty, kde všetci čakali na príchod pohotovostných úradníkov.

Keby nebolo Pasborga, nie je jasné, ako by táto situácia dopadla.

„Viete, ako policajt si väčšina príbehov, ktoré si pamätám, týkala okoloidúcich, ktorí pomáhajú prvým zasahujúcim v ťažkých situáciách,“ povedal zástupca Jason Mower, hovorca kancelárie šerifa. „Myslím si, že toto je prvýkrát za takmer 15 rokov presadzovania práva, čo som kedy počul o úplne neznámom človeku, ktorý skutočne ide nad rámec spôsobom a v situácii, ktorej by sa mnohí neodvážili čeliť.“

Pasborg tiež minul „niekoľko stoviek dolárov“ na nákup oblečenia a iných potrieb pre rodinu.

34-ročná matka utrpela ťažké popáleniny a letecky ju previezli do centra popálenín University of Utah v Salt Lake City. Jej 4-ročné dieťa utrpelo ľahké zranenia.

Skutočný hrdina. Koľko ľudí poznáte, ktorí by riskovali svoj život pre úplne cudzieho človeka?

Zdieľajte tento inšpiratívny príbeh so všetkými svojimi priateľmi a rodinou.