Keď premýšľame o dvojčatách, zvyčajne sa ich snažíme rozlíšiť. Tieto dve dievčatá musia ľudí presvedčiť, že sú dvojčatá…

Keď premýšľame o dvojčatách, zvyčajne sa ich snažíme rozlíšiť. Tieto dve dievčatá musia ľudí presvedčiť, že sú dvojčatá…

8 februára, 2022 0 Od Redakcia

Teraz 24-ročné sestry museli často predkladať svoje rodné listy, aby dokázali, že sú dokonca sestry, nieto ešte dvojčatá.

V roku 1997 sa Donna Aylmer rozplakala od radosti, keď sa dozvedela, že čaká dvojičky. Po pôrode sa však vážne pozrela na svoje novonarodené dvojčatá. Jedna z nich, Lucy, mala ryšavé vlasy, modré oči a bledú, pehavú pleť. Druhá, Mária, mala hnedú pleť, hnedé oči a tmavé kučeravé vlasy.

Ako môžu byť tieto dve dievčatá dvojčatá?

Lucy a Maria z Gloucesteru v Anglicku sa narodili medzirasovým rodičom a kým Lucy má rovné červené vlasy, svetlý tón pleti a modré oči, jej sestra dvojča Maria má tmavú pleť, hnedé oči a kučeravé vlasy.

Dievčatá sa narodili v januári 1997 Donne, ktorá je polovičná Jamajčanka a ich otcovi Vinceovi, ktorý je beloch, a spolu splodili jedno biele dvojča a jedno čierne dvojča.

Lucy povedala, že keď sa ona a jej sestra narodili, jej mama bola v šoku.

„Takže netušila, že sme takí rozdielni.“ Keď nám pôrodná asistentka podala oboch, onemela,“ povedala podľa Daily Mail. Dvojičky majú troch starších súrodencov, o ktorých Lucy hovorí, že majú tón pleti niekde uprostred jej a Márie.

„Ale moja babička má veľmi svetlú pleť anglických ruží, rovnako ako moja.“ hovorí Lucy. Dodala: „Nikto neverí, že sme dvojčatá. Aj keď sa obliekame rovnako, stále nevyzeráme ako sestry, nieto ešte dvojičky. Priatelia nás dokonca prinútili predkladať naše rodné listy, aby sme to dokázali.“

Celá situácia zmiatla matku Donnu a mnohých ďalších – ale vedecké vysvetlenie je celkom jednoduché. Pre dvojrasový pár, ktorý čaká dvojčatá, existuje podľa BBC pravdepodobnosť 1 z 500, že tieto dvojčatá budú mať odlišnú farbu pleti. Lucy a Maria sú dvojčatá, čo znamená, že dve rôzne vajíčka boli oplodnené dvoma rôznymi spermiami. Geneticky povedané, matka Donna má gény zložené zo svetlých aj tmavších čŕt, výsledkom čoho je, že jedno dvojča má bledú pokožku a druhé má tmavšiu pokožku.

Lucy v rozhovore pre Good Morning Britain povedala, že keď mali ona a jej sestra 7 rokov, povedali svojej mame, že nechcú nosiť rovnaké oblečenie. Bohužiaľ, ich rozdiel vo farbe viedol k dosť tvrdej výchove, najmä pre Lucy.

„Mysleli si, že som adoptovaná a nazvali ma duchom,“ hovorí Lucy. Maria si zo svojej strany priala, aby bola v detstve viac ako Lucy. „Často som plakala. Mala som kučeravé vlasy. Chcela som mať krásne ryšavé vlasy mojej sestry,“ hovorí.

Tieto dve majú tiež odlišné povahy, pričom Maria je odchádzajúca tá, ktorá študovala právo a psychológiu na Cheltenham College, zatiaľ čo Lucy študovala umenie a dizajn na Gloucester College. Lucy vysvetlila: „Maria bola spoločenská, kým ja som bola hanblivá. Ale Maria rada hovorí ľuďom na vysokej škole, že má biele dvojča – a ja som veľmi hrdý na to, že mám čierne dvojča.

Ale zatiaľ čo tieto dve dievčatá sú v mnohých smeroch protiklady, sú si tak blízke, ako len môžu byť dvojčatá. Sú najlepšími priateľkami a naučili sa milovať seba a svoje rozdiely – s hrdosťou. „Ak budem mať jedného dňa deti, možno budú vyzerať ako Lucy,“ hovorí Mária hrdo.

A ako starnú, tieto dvojčatá hovoria, že ich puto je stále silnejšie. Hoci vyzerajú inak a už sa neobliekajú rovnako, myslím si, že zdieľajú rovnaký krásny úsmev. Je úžasné vidieť dnes tieto dve krásne mladé ženy! Napriek niektorým neúspechom sa zdá, že majú taký skvelý pohľad na život. A sú tiež dôkazom toho, že dôležité je to, čo je vo vnútri!

 

Sú nielen úžasne krásne, ale majú aj zvláštne puto, ktoré nikto nemôže pretrhnúť, napriek mnohým otáznikom v priebehu rokov, pokiaľ ide o ich vzťah.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi na Facebooku:).