6 lacných spôsobov, ako znížiť výskyt huby na nechtoch!

6 lacných spôsobov, ako znížiť výskyt huby na nechtoch!

4 februára, 2022 0 Od Redakcia

Špeciálne prostriedky, ktoré obchody predávajú na hubu na nechtoch, sú často drahé a pomáhajú len málo.
Hoci sa huba na nechtoch môže začať pomerne ľahko, nie je ľahké sa jej zbaviť. Prostriedky, ktoré si môžete kúpiť v lekárňach, často nepomáhajú a lieky, ktoré môžete dostať na lekársky predpis, škodia vašej pečeni. Skúsme to teda naturálne.

Udržujte nechty tenké

Po prvé, je dôležité udržiavať necht čo najtenší. Všetky prostriedky majú malý účinok, ak nedokážu preniknúť do nechtu, pretože príčina plesne sa nachádza pod nechtom. Pri pedikúre si môžete necht nechať vypilovať. Niektorí radšej ušetria náklady na pedikúru a začnú pracovať s pilníkom doma. Ak áno, použite čistý pilník, aby ste zabránili ďalšiemu znečisteniu.

1. Jablčný ocot alebo prírodný ocot

Ak existuje niečo, čo plesne nemajú rady, je to ocot. Namočte vatovú tyčinku do octu a priložte ju na necht. Chvíľu ju držte na mieste so sadrou a potom nechajte necht vyschnúť.

2. Sudocrem

Za pár eur si môžete v drogérii kúpiť nádobku Sudocremu. Je to oveľa lacnejšie ako typické protiplesňové prostriedky a údajne je to účinnejšie. Na necht naneste štedrú vrstvu Sudocremu. Zložky v tomto kréme môžu mať protiplesňový účinok, takže sa môžete zbaviť plesne na nechtoch.

3. Čajovníkový olej

Tento olej môžete použiť na všeličo, vrátane boja proti plesni na nechtoch. Rôzne zložky tohto oleja sú známe svojimi antibakteriálnymi a protiplesňovými vlastnosťami. Olej stačí rozotrieť na postihnutý necht a jeho okolie.

4. Eukalyptový olej

Tento olej mnohí ľudia používajú na liečbu prechladnutia pomocou pary, ale môže skvele fungovať aj ako liek na nechtovú hubu. Eukalyptový olej má baktericídne vlastnosti, ktorým plesne nedokážu odolať. Natrite olej na nechtovú hubu a skúste ho naniesť aj na kožičku a pokožku pod nechtom.

5. Dettol

Máte doma Dettol? Ak áno, môžete ho použiť aj na liečbu plesne nechtov. Pripravte si kúpeľ nôh s teplou vodou a pridajte doň štedrú kvapku Dettolu. Kúpte nohu pol hodiny a potom ju dobre osušte.

6. Cesnak a citrón

Toto nespôsobuje príjemnú vôňu, ale cesnak je prírodný antimikrobiálny prostriedok. Kúpeľ nôh si môžete pripraviť tak, že rozdrvíte 10 strúčikov cesnaku a uvaríte ich v 500 mililitroch vody. Nechajte ho variť päť minút a potom ochlaďte na príjemnú teplotu. Pridajte trochu citrónovej šťavy (plesne nemajú rady kyselinu) a namočte si nohy do kúpeľa na 10 minút. Potom nohy dôkladne osušte. Opakujte trikrát týždenne. Nechty môžete potierať aj priamo šťavou zo strúčika cesnaku.

Čo by ste rozhodne nemali robiť

Existuje aj niekoľko vecí, ktoré by ste nemali robiť, ak trpíte plesňou nechtov. Napríklad nepoužívajte zvlhčujúce masti, ktoré obsahujú terpentínový olej. Tento olej vysuší váš necht, čo môže spôsobiť jeho ďalšie drobenie. Snažte sa tiež odolať pokušeniu zakryť plesňový necht lakom na nechty. Lak na nechty zhoršuje priebeh plesne, pretože zabraňuje prístupu kyslíka k nechtu. Môžete tiež kontaminovať ostatné nechty, pretože baktérie sa prilepia na štetec s lakom na nechty.

Zdieľajte aj s ostatnými na Facebooku:).