86-ročná žena je najdlhšie slúžiacou letuškou na svete! Srdcervúci dôvod, prečo si vybrala trasu New York – Boston – Washington D.C. počas väčšiny svojej kariéry…

86-ročná žena je najdlhšie slúžiacou letuškou na svete! Srdcervúci dôvod, prečo si vybrala trasu New York – Boston – Washington D.C. počas väčšiny svojej kariéry…

8 júla, 2022 0 Od Redakcia

Udržať sa v kariére aj desať rokov sa považuje za úspech. Ale tí, ktorí pracujú pre toho istého zamestnávateľa viac ako polstoročie, si určite zaslúžia svoj podiel uznania. A Bette Nash sa vo svojej kariére drží vysoko už viac ako 65 rokov…

Bette Nash má dôvod na oslavu. Už viac ako 65 rokov pracuje pre spoločnosť American Airlines. Rodáčka z Bostonu sa stala letuškou v roku 1957! A odvtedy každoročne precestovala tisíce míľ po celom svete. Guinnessova kniha rekordov ju uznala ako najdlhšie slúžiacu letušku za jej viac ako 65 rokov služby!

Jedným z dôvodov, prečo Bette zostala pri tejto práci, je možno skutočnosť, že jej letecká spoločnosť dala možnosť vybrať si trasu. A Bette zostala verná linke New York – Boston – Washington D.C. počas väčšiny svojej kariéry. Ak ste s nami leteli, je pravdepodobné, že ste sa stretli s legendou #AATeam Bette Nash. Lietala s nami 64 rokov a má za sebou najdlhšiu kariéru letušky v našej histórii.

Dôvod, prečo si vybrala túto trasu, je neuveriteľne srdcervúci. Je to preto, že táto trasa jej umožňuje byť každý večer doma so svojím synom. A ona potrebuje byť doma so svojím synom, pretože je postihnutý a potrebuje, aby sa o neho niekto staral a jeho matka Bette je jeho hlavnou opatrovateľkou.

Cestujúci spoločnosti American Airlines Bette tiež zbožňujú. Niektorí pravidelní cestujúci možno poznajú aj veteránku letušku vďaka jej dlhoročnej kariére v tejto leteckej spoločnosti. „Ročne nalietam stovky tisíc míľ, ale vždy sú to moje najlepšie lety, keď je v lietadle Bette,“ uviedol pre médiá jeden z cestujúcich leteckej spoločnosti.

Bette Nashová mala 21 rokov, keď začala pracovať ako letuška a v tejto práci je stále.

Nie je to prvýkrát, čo Bette získala uznanie, v skutočnosti si svoj titul udržala. V roku 2017 oslávila 60 rokov v spoločnosti American Airlines a už vtedy bola najstaršou slúžiacou letuškou na svete. Teraz, o päť rokov neskôr, Bette vytvorila nový rekord.

Spomína, ako veľmi sa zmenila letecká doprava a hovorí o tom, že kedysi sa cestujúcim rozdávali cigarety a zápalky! Niečo, na čo dnes nemôžeme ani pomyslieť. Hovorila aj o nemožných štandardoch krásy, ktoré museli letušky spĺňať. Museli mať určitú výšku a váhu a ak si váhu neudržali, spoločnosť ich vyradila z výplatnej listiny!

Je naozaj inšpiráciou pre všetkých, ktorí chcú začať svoju kariéru v leteckom priemysle. Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi a rodinou, aby ste ich inšpirovali Bettiným príbehom.